Wybierz Strona

Odzyskaj skasowane pliki na OS X. Za darmo.

Datarecoverywizard
Kto nigdy nie skasował „przypadkiem” ważnego pliku? Pół biedy gdy jesteśmy w stanie wyciągnąć go z Kosza. Co jednak, gdy wśród śmieci znalazł się ten jeden, jedyny i najważniejszy dokument, a my bezlitośnie wyrzuciliśmy śmieci. Warto spróbować jak sprawdzi się EaseUS Mac Data Recovery Wizard, darmowe narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych.
Datarecoverywizard1
Aplikacja ma prosty interfejs i nikt nie będzie miał problemu z jej obsługa. Pierwszym krokiem jaki będziemy musieli podjąć to wybór plików jakich szukamy. Możemy wskazać czy mają to być obrazki, grafika, wideo, audio czy inne pliki. Ma to spore znaczenie jeśli zależy nam na czasie wyszukiwania skasowanych plików. Ten proces trwa dość długo w zależności od wielkości dysku i wybranej techniki przeszukiwania. Możemy skorzystać z szybkiego oraz znacznie wydłużającego cały proces „głębokiego” przeczesywania danych. Stąd również możliwość eksportu i importu statusu skanowania. Funkcja ta razem z filtracją typu plików do odzyskania ma zaoszczędzić jakże cenny nasz czas.
Po przeprowadzeniu skanowania usuniętych danych mamy kilka sposobów aby odszukać i odzyskać nasz plik. Możemy skorzystać z funkcji drzewa folderów przeglądając teczki z danymi. Jest również możliwość szukania tylko wybranych typów danych.
Datarecoverywizard2
W swojej darmowej odsłonie program posiada jedno ograniczenie. Pozwoli nam odzyskać nie więcej niż 2GB straconych danych. W wersji Pro aplikacji kosztującej prawie 90 dolarów, a to ograniczenie zostaje usunięte.
EaseUS Mac Data Recovery Wizard warto mieć na dysku. Tak na wszelki wypadek. Odpukać, mam nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał korzystać z dobrodziejstw tej aplikacji ale… takie zabezpieczenie dobrze mieć pod ręką. Szczególnie, że nic nas nie kosztuje.
Witryna programu EaseUS Mac Data Recovery Wizard – zobacz

O autorze

Przemysław Marczyński

Dziennikarz technologiczny. Redaktor naczelny miesięcznika Mój Mac Magazyn. Od przeszło 10 lat tworzy serwis internetowy www.mojmac.pl. Podcaster. Współautor książki "macOS Mojave. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mój Mac Magazyn

Zapisz się

i otrzymuj darmowy magazyn

Witaj w gronie czytelników. Dziękujemy!