^

Mój Mac Magazyn #2

Przemysław Marczyński

3 kwietnia 2015

Mógłbym napisać o wydaniu Mój Mac Magazyn bardzo długi tekst. Bez wątpienia byłby to wpis zbyt osobisty i niekoniecznie spójny. Kiedy myślę o powodach z jakich narodził się pomysł na magazyn to wracają wspomnienia z ostatnich miesięcy które całkowicie mnie odmieniły. Dziś, po różnych doświadczeniach wyłania się kolejny numer MMM. Jeśli widzieliście pierwsze wydanie Mój Mac Magazyn to… zapomnijcie o nim. Proszę:-) Mój Mac Magazyn #2 to całkowicie inny organizm. Składający się z wielu profesjonalnych trybików. A na końcu tego wszystkiego masz wygrać Ty drogi czytelniku pochłaniając wyśmienite treści.
Jednak najważniejszą rzeczą jaka wyłania się z ciężkiej pracy włożonej w ten numer jest grupa ludzi, którzy razem ze mną podjęli trud tworzenia tego wydawnictwa. Nie chcąc rozczulać się nad sobą. Powiem, że jestem farciarzem móc tworzyć z nimi drugi numer Mój Mac Magazyn. Każdy z nich wymaga tutaj specjalnego wyróżnienia bo poświęcili to co mamy najcenniejsze – swój czas.
A uwierzcie mi, pracę jaką wykonali jest ogromna. Dlatego zachęcam Was mocno do sięgnięcia po to wydanie. Doskonałe teksty z duchem retro. Refleksja na temat MacBooka. Z felietonów dowiecie się co znaczy kultura pisania. Znajdzie się również pokaźny materiał o porządkach na OS X. W dziale kultura… filmy. A wszystko to pięknie zapakowane i gotowe do konsumpcji w najlepszej jakości przygotowane specjalnie dla Was.
Chcemy aby sięgnięcie po MMM było okazją nie tylko do ciekawej lektury ale także możliwością wygrania ciekawych nagród. Razem z naszymi znajomymi z wydawnictwa Helion mamy dla Was książki do rozlosowania. Są też aplikacje i gadżety.

Magazyn w formacie PDF – http://bit.ly/MMM2_2015 

Nie będę Wam pisał o czym jest to wydanie. Zerknijcie sami do środka. Jeśli numer się Wam spodoba zapiszcie się do naszego newslettera. Dla nas będzie to próba oszacowania czy ten projekt przypadł Wam do gustu. Da nam również możliwość rozwijania się (bo cyferki są ważne). Miejcie to na uwadze, proszę.

 Dołącz do czytelników Mój Mac Magazyn

I co więcej pozostaje pisać? Spokojnych świąt i dobrych magazynów Wam życzę. Do przeczytania 😉
Mój Mac Magazyn jest również obecny w serwisie ISSUU – http://issuu.com/mojmac Dzięki temu pobierając aplikację ISSUU na urządzenie z iOS, magazyn można wygodnie czytać na tablecie.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Paweł Krupa

  Już zdecydowanie lepiej, ale i tak mało światła na stronach 🙂
  Przydałyby się jeszcze poprawki
  1. większe odstępy między kolumnami i marginesy,
  2. ujednolicenie fotek przy autorach
  3. większe jednakowe odstępy pomiędzy krótkimi tekstami
  4. nie oblewanie tekstem wąskich fotek jak w tekście o calcbot2
  … i jeszcze kilka innych 🙂 które mogłyby poprawić czytelność magazynu
  Zauważyłem że składasz to w InDesignie więc można to zdecydowanie lepiej ogarnąć 🙂
  Ale to tylko takie moje uwagi, nie każdy musi się z nimi zgadzać
  Jeśli potrzebujesz pomocy to pisz na priv

  • pemmax

   Cieszę się Pawle, że numer się podoba. I uwagi konkretne notujemy. Dzięki!

 2. Lokinpl

  Czy gazety elektroniczne pod artykułami nie powinny mieć odnośników do forum dyskusyjnego. Żeby zwiększyć interakcję z czytelnikami?
  Jak czytałem MMM to aż cisnęło mi się na usta(klawiaturę), żeby zabrać głos w co ciekawszych tematach?

 3. Krzysiek

  Bardzo ciekawy numer. Przeczytany w całości. Faktem jest że mogły by większe czcionki + trochę większe odstępy. Jednak najbardziej podobała mi się treść jaka się znalazła w drugim numerze. Nie ma tu lanserskich tektów jakie można znaleźć w „internecie” i w takim jednym magazynie. Miło poczytać o programach a nie w kółko o akcesoriach bo trzeba się przypodobać sponsorom i chwalić nawet jak testujemy nic nie warty kolejny pokrowiec, torbę czy klawiaturę do iPada. Widać duży krok do przodu w stosunku do poprzedniego numeru. Początki są trudne, jednak pismo wystartowało z wysokiego pułapu. Oby tak dalej 🙂

 4. Johnny

  Widzę, że wreszcie jest pomysł na tę gazetę. Fajne wykonanie. Zaczyna przypominać zachodnie pozycje jak MacWorld. Tak trzymać.

 5. Kaśka

  Pan Przemek jak zwykle zadziwia, szkoda że dopiero po świętach go zobaczyłam. Po pierwsze Zgadzam się, że przydałoby sie miejsce na którym można byłoby komentować artykuły.
  Po drugie uważam, że czcionka jest dobra. Lubię dużo treści wokół siebie. Strasznie wkurza mnie ciągłe przerzucanie na następną stronę jak w IMagazine. Większego artykułu wcale nie trzeba pakować na 10 stronach.
  Po trzecie robicie świetną robotę i nie zepsucie się!

 6. Lokinpl

  Dzięki za namiary na GhostNote. Świetna apka 🙂