^

Nowe kamery GoPro 4 – polskie ceny

Przemysław Marczyński

6 października 2014

GoPro HERO4 Silver jpg
 
Dziś ma miejsce premiera nowych kamer GoPro 4. Jest to najpopularniejsza kamera do „zadań specjalnych”. Sprzęt ten jest stworzony na potrzeby osób lubiących ekstremalne wyzwania. Osobiście jednak mam tą kamerę w wersji trzeciej i spełnia ona doskonale zadanie podczas każdej wyprawy, a dodatkowo nie muszę się bać, że się zakurzy, podtopi lub upadnie. Lubię też jej wymiary. Można ją spokojnie umieścić w plecaku, a nawet kieszeni bez zbędnego zajmowania przestrzeni.
Nowe kamery firmy Hero wprowadzają duże zmiany w stosunku do swoich poprzedników. Wersja Black potrafi rejestrowa materiał wideo w rozdzielczości 4K/30fps. Wykona także 30 zdjęć na sekundę w rozdzielczości 12MP. Tańsza wersja Silver posiada możliwość nagrywania przy rozdzielczości 1080p/60fps. Jednak największą zmianą jest dotykowy ekran na pleckach kamery pozwalający podglądać rejestrowany materiał. Tego chyba najbardziej mi brakuje w mojej „Trójce”. Obie kamery można używać na głębokości 40m. Trzecim modelem budżetowym jest kamera GoPro Hero (dość mylna nazwa w zestawieniu ze swoimi poprzednikami). Model ten potrafi także rejestrować wideo w rozdzielczości 1080p/60fps jednak nie ma na tylnej ścianie monitora. Rekompensuje ten stan rzeczy cena jaką musimy zapłacić za ten model.
GoPro HERO4 Silver2 jpg
Dużym atutem sprzętu jest współpraca z iPhonem i iPadem. Dzięki aplikacji GoPro App możemy wygodnie obsługiwać kamerę oraz mieć podgląd na zapisywany materiał wideo.
App 2
Z tego co udało mi się dowiedzieć, kamery już dziś można nabyć w sklepach Media Markt i Saturn. Ceny przedstawiają się następująco:
– GoPro 4 Black – 2049,00 zł.
– GoPro 4 Silver – 1599,00 zł.
– GoPro 4 – 549,00 zł.
Więcej o kamerach możecie znaleźć na stronie producenta – http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Artur

    A mnie w trójce, tak jak i we wszystkich innych wersjach, brakuje stabilizacji obrazu. Nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, żeby fabrycznie kamery miały cyfrową stabilizację, przecież są przepotężne sprzętowo. Nie wspomnę już o stabilizacji mechanicznej, w którą są już wyposażone niektóre telefony…