^

Przed aktualizacją iOS 8

Przemysław Marczyński

17 września 2014

Aktualizacja iOS 8 ma pojawić się dziś około godziny 19:00. Ja wykonam ją w najprostszy znany mi sposób – bezpośrednio z iPhone’a. Wybierając następujące funkcje w iOS

Przeprowadzamy aktualizację: Ustawienia / Ogólne / Uaktualnienia

Jednak przed samym wykonaniem zmiany systemu warto dla świętego spokoju pokusić się o zrobienie kopii bezpieczeństwa swoich danych. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to wrzucenie wszystkiego do iCloud. Innym rozwiązaniem jest archiwizacja poprzez iTunes. 

Archiwizacja w iCloud
Jest to wygodny sposób zabezpieczenia danych. Nie potrzebujemy do tego komputera, a jedynym problemem jest szybkość łącza. Wszystkie dane z telefonu wędrują do sieci. A zbierze się tego zapewne około 2GB danych. Robimy to w następujących krokach:

Ustawienia / iCloud

Icloudarch1

 / Dysk i Archiwum 

Icloudarch2

/ Archwizuj teraz

Icloudarch3

Archiwizacja w iTunes
Proces tworzenia kopii przebiega szybko i co ważne nie wymaga dostępu do sieci. Z drugiej strony potrzebny jest komputer z zainstalowanym iTunes. Po podłączeniu iPhone’a do komputera uruchamiamy program iTunes. W pierwszej zakładce Podsumowanie odnajdujemy sekcję Kopie zapasowe. Kolejnym krokiem jest wybranie Ten komputer i przycisku Archiwizuj teraz,

 

Itunesarch

Archiwum na komputerze znajdziecie w katalogu ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/


Życzę spokojnej instalacji iOS 8 😉 Dobrej zabawy!

PS. Nie piszcie na Twitterze „Pierwszy tłit z #ios8” Nie róbcie siary. Każdy będzie go zaraz miał. OK? Udawajmy, że nie ma ekscytacji. Niech się nie śmieją 😉

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. NiLok

  może ktoś napisze: #pierwszypolak z #iOS8? 😉

 2. Bartosz Kolasiński

  W przypadku archiwizacji w iTunes nie jest wymagane zaznaczenie opcji „ten komputer”. Kliknięcie przycisku „archiwizuj teraz” wykona archiwum na komputerze, pozostawiając możliwość automatycznego archiwizowania do iCloud w przyszłości.

 3. empet

  Czy posiadając wersję GM muszę w jakiś sposób aktualizować? Wiem, że OTA nie pójdzie, ale podobno przez iTunes?

 4. Kuba

  Dlaczego wyszło Ci 2GB do archiwizacji? Nigdy tego nie robiłem, ale gdy chciałem spróbować nie mogłem ponieważ wyszło mi to 6GB.