^

iCloud bezpieczniejszy

Przemysław Marczyński

9 września 2014

Wszyscy chyba znamy wpadkę gwiazd filmowych, których roznegliżowane zdjęcia pojawiły się w sieci. Gromy spadły na Apple, a nad Cupertino zagrzmiało z iCloud. Gdy już burza przeszła okazało się, że winę za lukę bezpieczeństwa w znacznym stopniu ponosi użytkownik. Podawanie hasła „admin123” lub „qwerty123” jest zwykłym proszeniem się o kłopoty. Jak widać nasze filmowe gwiazdy choć śliczne na zdjęciach to wyobraźni i świadomości zagrożeń z sieci nie mają za grosz. Apple wychodzi na przeciw naszemu lenistwu i chcąc jeszcze bardziej nas chronić wprowadziło automatyczne powiadamianie o logowaniu do iCloud. Teraz gdy zalogujecie się do zasobów Chmury Apple poprzez stronę internetową otrzymacie e-maila jak ten na obrazku powyżej.

Ja dodam od siebie jeszcze jedną funkcję, która może dać nam trochę przewagę w zmaganiach o bezpieczeństwo. Logując się na różnych komputerach do naszego konta iCloud możemy nie wiedzieć nawet, że komputer potajemnie przechowuje nasze hasło. A może zwyczajnie zapomnieliśmy się wylogować z naszego konta? Wówczas warto skorzystać ze zdalnego zakończenia sesji we wszystkich przeglądarkach na których zalogowaliśmy się do iCloud. Wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu w nasze imię i wybrać Ustawienia konta.

Następnym krokiem jest wybór Zaawansowanie i kliknięcie w „Wyloguj się we wszystkich przeglądarkach”.


Bezpiecznego przeglądania sieci życzę…

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Artek J

    Wczoraj otrzymałem takiego maila. Nie zwróciwszy uwagi na informacje o strefie czasowej wpadłem wczoraj w delikatną panikę. Dzięki temu mam nowe w miarę bezpieczne hasło. Mam nadzieję…