^

Noke – kłódka otwierana iPhonem

Przemysław Marczyński

18 sierpnia 2014

Czegoś takiego mi brakowało. Jak wychodzę z domu, to z plecaka dochodzą odgłosy jakby dzwonnik z katedry Notre Dame miał właśnie obchód. Zamków i kluczy dźwigam całą masę. A tu proszę, proste rozwiązanie. Kłódka i możliwość otworzenia jej iPhonem. Apple zapewne da nam wkrótce taką możliwość w związku z HomeKit jednak to co na Kickstarterze pokazał ekipa FŪZ Designs robi wyborne wrażenie.

Kłódka reaguje na polecenia wysyłane z aplikacji poprzez Bluetooth. Dzięki niej odbezpieczymy i zamkniemy zamek kłódki. Możemy także przekazać do niej dostęp sąsiadowi kiedy będziemy na wakacjach.

Całe urządzenie ma zjadać bardzo małą ilość baterii. Jeśli jednak prądu w niej braknie będziemy mogli użyć „Tap Code” czyli poprzez kombinację przyduszania kłódki (taki pseudo alfabet morsa na zgniatanie). Zresztą informacja o niskim poziomie baterii w Noke’u zostanie wysłana na naszego iPhone’a przez co będziemy mogli uniknąć niespodzianki podczas próby odbezpieczenia roweru.


Jak na kłódkę przystało będzie ona wodoodporna i twarda jak stal. Wszak wykonana jest ze stali jak większość kłódek. Nie ma niestety informacji jak wygląda sprawa z mrozoodpornością bo mi zazwyczaj doskwiera ten problem.

Projekt żyje na Kickstarterze. Obecnie cena tej kłódki to koszt 59 dolarów + 15 dolarów transport. Mi się podoba.

Witryna Noke – http://fuzdesigns.com/pages/Noke
Noka na Kickstarterze –
https://www.kickstarter.com/projects/fuzdesigns/noke-the-worlds-first-bluetooth-padlock

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. BGN

    Szkoda, że nie zrobili tego w formie zamknięcia na rower. Kupiłbym!