^

Akcja i reakcja. To jest komunikacja.

Akcja komunikacja

Komunikacja to jednak z najważniejszych rzeczy jaką posiadamy. Z tego powodu stworzono pismo, druk i internet. Jeśli przebrnęliśmy już w komunikacji przez papier to sieć jest jeszcze w fazie wdrażania sposobów na przekazywanie treści. Do tej pory gdy coś ciekawego przeczytałem maszerowałem do przyjaciela z gazetą i wciskałem mu ją pod nos mówiąc – „Bierz, warto przeczytać”. W dobie internetu sprawa jest trochę utrudniona… no powiedzmy, że bardziej ulotna. Informacji jest tyle, że nie ma możliwości aby przebrnąć chociażby przez maleńki promil tego co się tu dzieje. Jeśli zatem jesteście zaskoczeni sukcesem Facebooka czy Twittera to właśnie jest odpowiedź – komunikacja. Obok publikowania zdjęć pod palmami są to doskonałe narzędzia do przekazywania znajomym ciekawych publikacji. Zaniedbujemy jeszcze ten prosty system przekazywania treści, a wymaga on od nas zazwyczaj jednego kliknięcia pod wpisem. Podzielenie się artykułem jest dla autora bardzo ważne. Każdy z nas chce móc rozmawiać i dyskutować, a podanie dalej wpisu czy komentarz jest dla autora wyraźnym sygnałem, że ktoś go czyta i chce dyskutować. To również być albo nie być dla małych blogów, które bez interakcji z czytelnikami będą powoli wymierać – trudno jest przecież mówić do siebie. Zatem zachęcam Was do dzielenia się ciekawymi treściami w sieci. Tak jak kiedyś przekazywaliśmy sobie wycinki z ciekawych artykułów tak dziś naturalnie powinien się w nas wytwarzać odruch dzielenia się dobrymi artykułami w internecie.

Do tego krótkiego przemyślenia skłonili mnie programiści z Edovia wpisem „The Rate Friday Initiative”. Zachęcają oni do podjęcia akcji #ratefriday w której będziemy oceniać i publikować w mediach społecznościowych oceny programów dla iOS i OS X. Wystarczy każdego piątku opublikować na Twitterze czy Facebooku ocenę programu z linkiem do aplikacji i wspomnianym hasztagiem. Jest to doskonały sposób do wsparcia małych firm programistycznych które nie mają środków na promocję swoich produktów. Najbardziej bezstronną oceną aplikacji są recenzje ich użytkowników. Pomóżmy więc wypłynąć dobrym programom.

Ratefriday

Największą siłą internetu jest łatwość dzielenia się treścią. Korzystajmy z tej możliwości. Niech nasza akcja i reakcja będzie filtrem dla najciekawszych treści w internecie.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy