^

Nokia i jej nowa reklama

Przemysław Marczyński

29 kwietnia 2014

NokiaNotLikeEverybodyElse

Nokia zrobiła bardzo dobry ruch. Oddała się całkowicie we władanie Microsoftu. Windowsowy gigant poinformował 25 kwietnia o sfinalizowaniu przejęcia działu Nokia Devices and Services. Jestem pewien, że dla konsumentów jest to dobra wiadomość, która będzie umacniać pozycję Microsoftu na rynku mobilnym. Apple udowodnił, że sprzęt i oprogramowanie trzymane w jednym ręku jest dobrym posunięciem zarówno pod względem finansowym jak i projektowym samych urządzeń. W Redmond nie wywarzają drzwi ale idą przetartą ścieżką.

Ja jednak nie o tym. Chciałem Wam pokazać najnowsza reklamę Noki. Chociaż tytuł chciałby sugerować, że film jest wyjątkowy – „Not Like Everybody Else” niestety mam wrażenie, że odgrzewany kotlet smakuje tylko za pierwszym razem. Ogólnie reklama jest fajna do momentu gdy na ekranie nie pojawia się pan w żółtej kurtce.  Też gratuluję Noki, że wyprodukowała kolorowe obudowy. Dziś chyba każdy producent ma w swojej ofercie niebieski i czerwony aparat więc jakoś nie czuję sloganu towarzyszącemu tej akcji promocyjnej – „więcej kolorów” – #MORECOLORFUL Motyw wyróżniania się na tle innych producentów jakoś mi się przejadł. Sami oceńcie, może nie znalazłem głębszego przesłania.

Żeby nie roztkliwić się zbytnio nad tą produkcją i nie wylać zbyt dużo rzewnych łez powiem Wam, że The Kink zrobiło wyborny kawałek. Muszę sobie przybliżyć ten zespół. To stare brzmienie przypadło mi do gustu.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy