^

Zostań beta-testerem OS X'a

Przemysław Marczyński

23 kwietnia 2014

OSXBetaSeedProgram

Możesz przystąpić do programu beta-testerów dla OS X za darmo. Do wczoraj z możliwości poznania testowych wersji systemu operacyjnego mogły skorzystać jedynie osoby posiadające wykupione konto Mac Developer Program (https://developer.apple.com/programs/) – 99 dolarów na rok. Dzisiaj każdy kto podpisze klauzulę poufności będzie mógł testować wczesne wersje OS X’a i takie aplikacje jak iTunes.

Wystarczy, że wejdziecie na stronę https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram i wykonacie trzy proste kroki. W drugiej pozycji będziecie mieli do pobrania mały plik Beta Access Utility. Program po instalacji daje nam w Uaktualnieniach dostęp do najnowszych wersji oprogramowania Apple.

Betaosx1

Wiem, że to wszystko brzmi ciekawie. Ostrzegam Was jednak, że często wersje beta systemu nie nadają się do normalnego użytkowania. Są to wersje próbne, pełne błędów i osobiście daleki jestem od tego, żeby namawiać Was do wzięcia udziału w tym programie. Jeśli macie jakiś „wolny” komputer to jak najbardziej, żeby zabić ciekawoś. Jednak do instalowania Beta-systemu na pierwszej maszynie w pracy kategorycznie odradzam. Nie bądźcie zdziwieni, że strona OS X Beta Seed Program aż wrzeszczy od haseł „Rób kopie bezpieczeństwa systemu”. Musimy sobie zdawać sprawę, że oprogramowanie jakie tu znajdziemy może doprowadzić do permanentnej utraty danych i nikt nie może mieć z tego faktu pretensji do Apple. Z drugiej strony dla majsterkowiczów jest to świetny prezent. Będzie można również zdobyć nowego OS X’a nieco przed oficjalną premierą gdy wejdzie w fazę Gold czyli opuści testowe ramy pracy nad kodem systemu. Dzieje się to tuż przed oficjalną sprzedażą systemu. Zazwyczaj wersja Gold jest tą, która trafia na półki sklepowe.

osxbeta2.png

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy