^

Minion – powiadom mnie o…

Przemysław Marczyński

15 kwietnia 2014

Minion logo
Nie jestem zapewne jedynym, który zaprzęga od czasu do czasu komputer do długotrwałych operacji. Gdy uruchamiam renderowanie rodzinnego filmu nie lubię głupio wlepiać się w ekran komputera. Czasem jednak gdy inna praca czeka na realizację co jakiś czas zaglądam czy przypadkiem film już nie zwolnił zasobów procesora. Temu podobnych sytuacji znacie pewnie z własnego doświadczenia szczególnie gdy zajmujecie się grafiką czy filmem. Rozwiązaniem problemu jest program Minion, który pojawił się w wersji beta kilka dni temu.
Minion konf
Aplikacja monitoruje kilka elementów systemu dając nam znać o zaistniałych zmianach. Aby móc nas informować Minion wymaga założenia konta e-mail na które będą spływać e-maile. Będzie można również otrzymywać SMSy (funkcja będzie dodatkowo płatna) oraz powiadomienia push na iOS’a. W obu przypadkach mówię o czasie przyszłym bo wersja programu na urządzenia mobilne jest dopiero planowana, a próba otrzymania SMSa weryfikującego numer telefonu zakończyła się niepowodzeniem.
Minion opcje
Co zatem potrafi kontrolować Minion? Będziemy mogli śledzić zmiany w wielkości pliku, datę zmiany danych, pojawienie się lub zniknięcie dokumentu. Monitorować możemy także zmiany w folderze, a także zmiany na ekranie monitora (np.pojawienie się nowego okna) oraz na stronach internetowych.
Minion_polecenia
W przypadku gdy któraś z zaplanowanych przez nas kontrolek (program pozwala ustalić kilka czujek) odnotuje akcję na naszą skrzynkę e-mail powiadomienie. Informacje pojawiają się również w Centrum Powiadomień OS X.
Program na razie wygląda dość surowo pod względem graficznym. Należy mu to wybaczyć gdyż obcujemy z wersją beta i do czasu gdy opuści on ramy testu pozostanie darmowym produktem. Najważniejsze jednak, że spełnia swoja rolę i e-maile z wiadomościami kontrolnymi docierają na miejsce umożliwiając kontrole procesów w OS X. Sprawdźcie, może to rozwiązanie zaoszczędzi Wam czasu i ułatwi płynne przechodzić pomiędzy rożnymi projektami.
Minion powiadomienia
Witryna aplikacji Minion – https://clickontyler.com/minion/
Cena –  19 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Marcin Gromek

    Ciekawe rozwiązanie. PUSH na iOS będzie dużym plusem.