^

Gum++ poręczna bateria w bezpiecznej obudowie + Konkurs

Przemysław Marczyński

18 lutego 2014

Gummplusplus

Bateria, zmora dzisiejszych telefonów. Mój poczciwy iPhone 4S wciąż ma oryginalne źródło mocy co przekłada się na jego niską żywotność. Już przyzwyczaiłem się do faktu, że w plecaku zawsze mam dodatkowe ogniwo zasilania – zewnętrzną baterię. Na rynku możemy przebierać w rozmaitych produktach z tej grupy sprzętu. Dziś chciałem Wam zaprezentować jeden z nowszych produktów Just Mobile – baterię Gum++.

W pudełku dość standardowe wyposażenie. Zewnętrzny akumulator, przewód do jego ładowania i instrukcja obsługi. Jak zawsze jeśli mówimy o produktach Just Mobile wszystko jest zapakowane w świetnie wyglądający karton. Sprawia to wrażenie, że sprzęt należy do urządzeń z górnej półki. 

Poręczna konstrukcja

Gum++ jest niewielkich rozmiarów (7.8 x 5.8 x 2.4 cm). Zmieścimy go swobodnie w kieszeni spodni lub kieszeni kurtki. Na wagę urządzenia również nie będziemy narzekać bo 131g. jest praktycznie niedostrzegalne w bagażu podręcznym. Ciekawostką jest konstrukcja obudowy. Pomysł podkradziony chyba od producentów twardych walizek podróżnych. Posiadają one falowaną powierzchnię aby zmniejszyć widoczne zarysowania i zwiększyć ich wytrzymałość na pęknięcia. Dokładnie taki sam zabieg wykonano z Gum++. Nierówna, falowana powierzchnia całkiem dobrze radzi sobie w kieszeni plecaka razem z kluczami. Wielokrotnie nosiłem baterię z metalowymi rzeczami w torbie i muszę przyznać, że akumulator wychodził z tych warunków bojowych obronną ręką. Plastik z jakiego wykonano obudowę jest solidny podobnie zresztą jak cała konstrukcja opisywanego sprzętu.

Na górnej części obudowy znajdziemy pięć diod sygnalizujących stan naładowania baterii. Do ładowania Gum++ używamy kabla USB – micro-USB. Energię skumulowaną w urządzeniu oddamy przy pomocy złącza USB, dzięki czemu bateria obsłuży praktycznie każde urządzenie.

Mała bateria spore możliwości

Dochodzimy do sedna opisu – jak akumulator sprawuje się podczas pracy. W Gum++ zgromadzono 6000mAh. Wielokrotnie ładowałem nią iPhonea i iPada. Średnia z tych wszystkich pomiarów dała wynik następujący:

– iPhone 4S ładował się 2 razy do pełna, za 3 razem status naładowania sięgał 76%.Czas potrzebny na naładowanie telefonu to 2 godziny i 15 minut

– iPad’a 3 (Retina) można było naładować raz do poziomu 35% w ciągu 1 godziny i 40 minut.

– Sama zaś bateria wymagała 3 godzin i 22 minut aby naładować ją ładowarką od iPada. Wszystkie pomiary były przeprowadzane na całkowicie rozładowanych urządzeniach.

Ostatnie słowo

Gum++ nie zawiedzie oczekiwań swoich użytkowników. Mała bateria, bezpieczna obudowa i prawie trzy naładowania iPhonea. To dobry wynik zapewniający intensywne używanie telefonu przez cały dzień bez konieczności wpinania telefonu do gniazdka elektrycznego. Just Mobile oddaje użytkownikom konstrukcję o niebanalnym wyglądzie i bardzo wygodną w użyciu. Na pewno ta bateria wyróżnia się na tle konkurencji wyglądem i jakością wykonania. 

Konkurs

Mam dla Was jedno takie urządzenie w kolorze czarnym. Wystarczy, że w sieci społecznościowej zostawicie poniższą informacje z odnośnikiem do tego wpisu, a następnie w komentarzu podacie miejsce gdzie opublikowaliście ów link. Spośród osób komentujących dzięki Random.org wybiorę laureata. Zabawa trwa do 23.02.14. Jedynym ograniczeniem jest wysyłka nagrody na terenie Polski. 

Treść informacji konkursowej – [Konkurs] Gram o zewnętrzną baterię Gum++ firmy Just Mobile na blogu Mój Mac – https://mojmac.pl/?p=11235 #konkursMójMac

Galeria zdjęć poniżej

Witryna produktu Gum++ – http://www.just-mobile.eu/iphone/gum-doubleplus.html
Cena – 79,95 Euro

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (54)
L

54 komentarze

 1. Guest

  Tweeter / @Filthy_Criminl Gram o zewnętrzną baterię Gum++ firmy Just Mobile na blogu Mój Mac – http://mojmac.pl/?p=11235 #konkursMójMac

 2. Raffinieri

  [Konkurs] Gram o zewnętrzną baterię Gum++ firmy Just Mobile na blogu Mój Mac – http://t.co/DkoOkfZ3TY #konkursMójMac

 3. Filthy_Criminal

  Facebook

 4. lukkio

  facebook , poszło 😉

 5. Adam

  Gram o zewnętrzną baterię Gum++ firmy Just Mobile na blogu Mój Mac – http://mojmac.pl/?p=11235 #konkursMójMac

 6. pemmax

  Dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Wkrótce podam tu informację do kogo powędruje bateria.
  Zamykamy konkurs 😉

 7. Mercks

  co z konkursem? ;>

  • pemmax

   Wybaczcie zwłokę. Dziś w nocy ogarnę losowanie.

  • Snik3rs

   Hehe, chyba dwa dni po terminie 😀

 8. pemmax

  UWAGA! W konkursie zwycięża Kamil Pawinski @disqus_zF9vBRd8xg:disqus Pawiński (@kamilpawinski). Gratuluję 😉

  • Kamil

   Dziękuję bardzo! z niecierpliwością czekam na baterie 😉
   Pierwszy raz udało się coś wygrać!