^

MacGadka o e-bookach

Przemysław Marczyński

26 grudnia 2013

Macgadka76
Chcę Was zaprosić do odsłuchania najnowszego odcinka podcastu MacGadka. Ten epizod jest poświęcony e-książkom i co ważne nie jesteśmy w nim sami. Zaprosiliśmy bardzo zacnych gości, którzy jak nikt wiedzą z czym się konsumuje elektroniczne książki. Jest z nami obecny Mateusz Tobiczyk (dyrektor Woblinka). Opowiada między innymi o tym jak wydawcy przekonywali się do e-Książek, a zna ten temat doskonale prowadząc jedną z największych księgarni elektronicznych w Polsce. O tym jak zostać sławnym pisarzem i jak wydawać samemu książki opowie Kinga Ochendowska z iMagazine. Dla mnie wybitna osoba znająca się na tematach Self Publishingu. Chcąc spojrzeć na cyfryzację książki chcieliśmy poznać temat od strony „papieru” i tu swoją wersję wydarzeń opowiada Karol Szyposzyński z największej firmy księgarskiej w Polsce – Olesiejuk. Mocne towarzystwo i ciekawe spostrzeżenia. Wiem, że to prawie 2 godziny w głośnikach ale warto dowiedzieć się co ludzie z branży wydawniczej mówią o przyszłości e-Książek. Jestem pewien, że Wam się spodoba.
Do tego na stronie MacGadki jest konkurs gdzie do wygrania są zestawy książek od Woblinka. Na Wasze komentarze czekamy do końca roku. Warto wziąć udział w zabawie i zaopatrzyć się w ulubione książki.
Zapraszam na stronę MacGadki w sprawie konkursu – klik
Odcinek możecie pobrać z iTunes lub odsłuchać przez poniższy odtwarzacz. Miłego!

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Krzysztof Kwiatkowski

    Generalnie nie słucham podcastów, lecz tę przesłuchałem od początku do końca. Szkoda że nie poruszyliście tematu jednodniowych promocji książek w księgarniach z ebookami. Ja mam konto min. w ebookpoint.pl gdzie można czasem za 9,90 zł (zamiast np. 50 zł) kupić ciekawe książki wydawane przez Helion. Książki można pobrać w ePub, Mobi czy PDF. Epuby wysłałem sobie na dropboxa i z poziomu iPada pobierałem i czytałem. Tą metodą kupiłem materiały o zakładaniu Startapów czy optymalizacji stron www pod kątem SEO i ogólnie o tworzeniu stron www. Wiadomo co ma w ofercie Helion. Inne książki też są dostępne.
    W kwestii tego czy papier czy ebook, u mnie ostatnio tylko ebook i raczej w przyszłości też tylko wersja elektroniczna.