^

Nowa siedziba Apple z bliska

Przemysław Marczyński

31 października 2013

Gdybyście chcieli zerknąć do powstającej siedziby Apple zapraszam do przyjrzenia się poniższej makiecie. Dość sugestywnie przedstawia rozmach z jakim nowy Kampus Apple będzie budowany. Dużo mówi się o centralnym budynku w kształcie okręgu. Nie bez powodu przyklejono mu łatkę – „Statku kosmicznego”. Ma być wykonany ze szkła (Gorilla Glass – znanego z ekranów w iPhonie). Budynek ze względu na swoją konstrukcję będzie ekologicznie-przyjazny. Zużycie energii ma być o 30% niższe w porównaniu do standardowych rozwiązań. Smutną informacją jest, że obiekt będzie zamknięty dla zwiedzających. Z jednej strony jest to oczywista decyzja, bo żadna firma nie pozwoli sobie na przyjmowanie zorganizowanych wycieczek. Z drugiej jednak strony doskonale pamiętam jak przybyliśmy w tym roku do Cupertino. Przywitał nas pan ochroniarz, który kategorycznie zabronił nam wstępu na teren siedziby Apple. Mimo to udało nam się wślizgnąć do środka i mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie. 

Applecampus2

Applecampus21

Applecampus22

Applecampus23

Applecampus24

Chociaż Kampus Apple robi wrażenie to jakoś mnie ciarki przechodzą patrząc na takie kompleksy. Przywołuje to mi na myśl fabrykę w której ludzie śpią nie mając własnego życia. I znów wracam myślą do wyjazdu na Macworld. Pierwsza myśl jaka utkwiła mi w głowie gdy widziałem ludzi przechadzający się z MacBookami Pro pod pachą po terenie firmy – nie chcę tak pracować. Miałem przed oczyma Orwella i jego Rok 1984. 

SpaceshipApple2

Więcej zdjęć tutaj

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. PoGOOD

    Aż się ciśnie na usta cytat z Kilera: „Mają rozmach, sk**” 😉