^

Kiedy iPhone w Polsce?

Przemysław Marczyński

9 października 2013

Apple iPhone 5s

Apple poinformowało, że drugi rzut nowych iPhoneów rozpocznie się 25 października. Nasz kraj znajdzie się w nim obok Austrii, Dani, Estonii, Czech Grecji, Portugalii. Ogólnie rzecz biorąc w ponad 25 krajach rozpocznie się sprzedaż nowych iPhoneów 5S/C. Z faktu, że notka prasowa nie zawiera informacji jak telefony będą sprzedawane pozwoliłem sobie rozesłać pytanie do Play, Orange, T-Mobile i Plusa z pytanie czy potwierdzają datę 25. października jako tą, która rozpocznie sprzedaż telefonu poprzez operatorów komórkowych. Odpowiedzi były jednoznaczne:

Play – Marcin Gruszka

Tak potwierdzam date 25.10

Orange – Wojciech Jabczyński

Także dostaliśmy taką informację od Apple i planujemy wprowadzić nowe iPhone`y do sprzedaży 25 października 2013

T-Mobile – Konrad Mróz

Owszem możemy to potwierdzić

Plus – Arkadiusz Majewski

Plus nie ma podpisanej z Apple umowy na dystrybucję sprzętu tej firmy i tego typu informacje nas nie dotyczą.

Wnioski są raczej jednoznaczne – 25.10 wszyscy operatorzy powinni wystartować ze sprzedażą telefonu. Orange jako jedyny  „planuje”, co może sugerować opóźnienie w sprzedaży aparatu. Myślę jednak, że w samej centrali mogą być jeszcze pewne niedomówienia, a sama wiadomość o dacie sprzedaży telefonu w naszym kraju jest dla operatorów zbyt świeża, aby na gorąco skomentować informację o dostępności aparatu. W rozmowie z przedstawicielem T-Mobile zapewniono mnie, że telefonów starczy dla wszystkich chętnych. Wkrótce będziemy mogli to zweryfikować.

Próbowałem podpytać kiedy będą znane ceny i oferty powiązane z iPhoneami. Niestety tutaj wszyscy uparcie milczeli. Na oficjalne informacje przyjdzie nam zatem poczekać jeszcze dwa tygodnie.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. gregory314

    „Telefonów starczy dla wszystkich chętnych” — no tak, jeśli będą w takiej cenie, jak w Plusie, to na pewno starczy. Dla wszystkich chętnych. Dwóch.