^

Pixelmator 2.2 w wersji polskiej (nieoficjalnie)

Przemysław Marczyński

2 czerwca 2013

Pixelmator logo

Pixelmator to jeden z najlepszych programów graficznych pod OS X. Zdobył ogromną popularność wśród użytkowników systemu Apple – w przeciągu tygodnia od wydania wersji 2.2 (Blueberry) program został pobrany 500 tysięcy razy. Cena i możliwości Pixelmatora sprawiają, że jest to nieocenione narzędzie do pracy z grafiką dla każdego domorodnego mistrza cyfrowej sztuki. Tej doskonałej produkcji brakowało chyba jedynie polskiego języka. Dziś jednak dzięki pracy Daniela Firleja, mam dla was możliwość używania programu w naszej ojczystej odsłonie. Tłumaczenie nie ma oficjalnego statusu (było zgłaszane do firmy, ale nie wyrażono chęci na dodanie go do aktualizacji programu) jednak beż żadnych problemów, możecie go używać. Daniel prosi o zgłaszanie znalezionych błędów oraz uwag odnośnie tłumaczenia. Uwagi możecie zostawiać w komentarzach lub na adres redakcjiMAŁPAmojmac.pl.

Pixelmator22 pl

Mam nadzieję, że tłumaczenie ułatwi Wam pracę z Pixelmatorem. Ja gratuluję Danielowi wytrwałości. Lokalizacja aplikacji to bardzo trudny i wymagający proces. Zatem chylę czoła!

Witryna programu Pixelmator – http://www.pixelmator.com

Instrukcja instalacji tłumaczenia.

1. Pamiętaj, że system musi mieć ustawiony język polski.

2. Pobierz plik lokalizacji – klik

3. Proszę odszukać ikonę Pixelmatora w Programy, zaznaczyć lewym przyciskiem myszki, potem kliknąć prawym i wybrać – Pokaż zawartość pakietu. Proszę przejść do folderu Contents następnie Resources i wkopiuj tam cały folder Polish.lproj (pobrany z punktu 2).

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. MDW2

  Mój angielski jest raczej kiepski. Mimo tego nigdy nie trawiłem polskich wersji językowych programów graficznych. I to zarówno do bitmapówki, wektorówki i tych 3D. Tłumaczenia nie tylko nie pomagają ale wręcz przeszkadzają i utrudniają znalezienie odpowiedniej funkcji. Trudno wykumać jak autor tłumaczenia nazwał jakąś funkcję, której nazwa angielska jest oczywista. Potem wychodzą takie koszmarki jak „Spawaj do maski” w Corel Draw/PhotoPaint. 🙂

 2. Grzegorz Hawrot

  Nie będę pesymistą i serdecznie dziękuję za to tłumaczenie oraz za informacje, że takowe jest dostępne – już zainstalowałem. Mam nadzieję, że następne będzie do Aperture. Pozdrawiam.

 3. Michał Milowicz

  Polecam dokładnie czytać. Zainstalowałem to na wersji 2.1.4 i wszystko się wysypało. Nawet gładzik przestał prawidłowo działać… Nie ma pretensji ponieważ w tytule jak wół jest napisane „2.2”. Może jedynie warto dopisać w treści dla nieogarniętych jak ja? 🙂
  Jak tylko dorwę lepsze łącze to przetestuję na najnowszej wersji.

 4. Merimel

  Wszystko działa jak należy – wersja 2.2

 5. Anna

  Zakładam, że może być też wersja nowsza 3.0 ? Po zainstalowaniu przy otwieraniu zdjęć system zamyka się sygnalizując błąd. Proszę o pomoc.

 6. MK

  czy do wersji 3.2 też jest?

 7. Rapikol

  Link nie działa :/