^

Tani iPod touch 16 GB

Ipodtouch16gb

Apple po cichutku wprowadziło do swojej oferty budżetową wersję iPoda touch. W sumie nie ma się czym chwalić, bo iPod’a w tej konfiguracji trudno nazwać przełomowym. „Tania” wersja odtwarzacza muzycznego została uszczuplona o ilość danych jakie możemy na nim zapisać 16 GB (poprzednio najniższy model miał 32 GB) oraz brak tylnej kamery 5 MP. Cena nowego urządzenia to 1049,00 zł. Poprzednio za touch’a należało zapłacić 1349,00 zł. 

Mimo wszystko jest to bardzo dobra informacja. Nie z faktu „rewolucyjnego” iPoda touch 16 GB ale z wyraźnego sygnału, że Apple zaczyna produkcję taniego sprzętu dla odbiorcy z mniejszym portfelem. To dowodzi znowu, że iPhone 5T („Tani”) za chwilkę pojawi się w ofercie firmy. Możemy również pokusić się o kreację nowego iPhone’a 5T na podstawie kastracji iPoda. Tani edycja telefonu będzie miała taki sam wygląd jak iPhone 5. Dostanie pamięć 16 GB i będzie miał jedną kamerę. Pozostałe iPhone’e otrzymają w najniższej konfiguracji 32 GB pamięci, a z rozpędu powiem, że najmocniejszy będzie miał jej 128 GB. 

Jednego jestem pewny po tej cichej premierze. iPhone 5T przybywa.

iPod touch 16GB w Sklepie Apple – klik

Poniżej kilka ciekawostek, jakie otrzymałem w informacji prasowej:

-iPod touch jest hitem, z ponad 100 milionami sprzedanych egzemplarzy od jego debiutu na rynku w 2007 r.
-ponad połowa wszystkich iPodów sprzedanych na całym świecie to iPody touch

-iTunes Store jest dostępny w 119 krajach na całym świecie
-ponad 35 milionów piosenek jest aktualnie dostępnych w iTunes Store

-App Store oferuje ponad 850.000 aplikacji na iPhone’a, iPada i iPoda touch
-do tej pory zostało pobranych ponad 50 miliardów aplikacji
-ponad 800 aplikacji jest pobieranych na sekundę

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy