^

Kto pierwszy ten… kupi taniej

Itunestaniej1

Wiecie jak to z rana jest. Kanapkę przeżuwam na stojąco, a kawę praktycznie dopijam w progu wyjścia (raczej wypadnięcia) do pracy. Mimo to zawsze rzucę okiem na Twittera. Zazwyczaj sprawdzam, kto cierpi ze mną i wstaje przed 6:00. Zazwyczaj jest leniwie, ale tym razem jedna informacja była kusząca – „Tania Nirvana…”. Klikam w iTunes i jest. 1,29Euro. Wow myślę, ale ktoś promocję zrobił. Widać Spotify, Dezeer, WiMP robią dobrą robotę. Rozejrzałem się jeszcze i Guns N’ Roses oraz Paktofonika w tej samej cenie. Biorę wszystko. Niech Was zatem nie dziwi, że pierwsze miejsca polskiego iTunes dzierżą te stare albumy, bo komu się udało brał pewnie „do wyczerpania zapasów w magazynie” 😉 Ciekaw jestem jak długo te płyty będą zajmowały tak zaszczytne miejsce. Sądzę, że ta cena skusiła spore grono użytkowników. A jeśli się zastanawiałeś lub odkładałeś zakup – jak wrócisz z pracy – (miałem taki przebłysk) pluj sobie w kartę kredytową. Teraz!

Itunestaniej2

Ze smutkiem odnotowuję, że nie ceny wróciły już na swoje miejsce. Tak więc mogę jedynie pochwalić się moją skutecznością monitorowania internetu. Ciekaw jestem na ile to był błąd systemu, a na ile ruch badawczy. Jeśli faktycznie albumy w tej cenie sprzedały się w zaskakująco dużej ilości, może czeka nas więcej podobnych niespodzianek? W erze subskrypcji muzyki coraz trudniej będzie nas przekonać do zakupu „drogiej muzyki”. Oczywiście „drogo” jest tu mocno dyskusyjne, bo wątpię żebyśmy żałowali grosza naszym ulubionym wykonawcom. Nauka z tej lekcji – w sieci trzeba być szybkim, bo nigdy nie wiesz czy to promocja czy problemy z systemem.

Pamiętajcie, jak widzicie trudno-wytłumaczalne zachowania iTunes zawsze dajcie mi znać na @pemmax

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Mateusz Kamiński

  Tak, poranek był bardzo przyjemny 🙂

 2. MarioFraszczak

  Wyczuwam blad w systemie ..,

 3. Gabriel Augustyniak

  Ale jak to znaleźliście? Przecież chyba nie da się co 10 minut tego sprawdzać 🙂 Przypadek? Ja wstaję przed 6 rano, nawet w weekendy (żeby z formy nie wypaść i mieć więcej weekendu dla siebie), ale na takie „coś” nie natrafiłem 🙂

 4. Michał Bartos

  Właśnie, jest jakaś strona/aplikacja, która na bieżąco informuje o przecenach muzyki i programów na Mac-a? Na iOS jest np. AppShopper, ale on niestety nie obejmuje powyższych.

 5. elgo

  Niestety ceny już nie kuszą ;(

 6. joozio

  W sumie poruszyłeś bardzo cieawą sprawę- czy to było zrobione specjalnie, aby zbadać „szybkość” roznoszenia się takiej informacji, czy może tylko błąd…ale dziwny błąd na 3 albumy w polskim iTunes, gdzie jednym z nich była Paktofonika…