^

W sercu Apple

Przemysław Marczyński

30 stycznia 2013

Cupertiono1

Apple, Cupertino i Krzemowa Dolina. Te trzy nazwy w świecie technologii brzmią czysto i harmonicznie. W Krzemowej Dolinie mają siedziby największe firmy związane z IT. Gdy wyjeżdżasz z San Francisco w budynkach rozsianych wzdłuż trasy widać loga firm, których użytkownikom internetu nie trzeba przedstawiać. Evernote, Opera, Google… Internet żyje tym, co tutaj zostało wymyślone.

Sfcupertiono

Naszym celem było Cupertino. Siedziba firmy Apple. Miejsce, gdzie zapadają najważniejsze decyzje związane z tą firmą. Tak naprawdę byliśmy mało świadomi, że na teren kampusu nie można wchodzić i nasza przygoda może skończyć się jedynie na obejrzeniu kilku jabłek przez szybkę i odwiedzenia lokalnego sklepu z pamiątkami. Mieliśmy jednak szczęście i wprowadzono nas na teren „mekki Apple”.

Cupertiono2

Cupertiono7

Wchodząc przez szklane drzwi Infinite Loop 1 każdy z nas musiał się zarejestrować podając imię i nazwisko, dane firmy oraz imię osoby która będzie przewodnikiem. Następnie z naklejonymi plakietkami mogliśmy przemieszczać się po terenie placówki Apple.

Cu9

Przespacerowaliśmy się po wewnętrznej części kampusu. Zajrzeliśmy na stołówkę gdzie jednocześnie może przebywać 350 osób, a pracownicy muszą płacić za posiłki (z wyjątkiem jabłek). Odwiedziliśmy magazyn starych komputerów i miejsce gdzie pracownicy znoszą swoje uszkodzone maszyny. Przycupnęliśmy również pod oknem Tima Coock’a i pracownią Jonathan’a Ive’a. 

Cupertiono6

Cupertiono8

DSC 0164

DSC 0165

Trudno było nie wstąpić do sklepu z pamiątkami. Po prawej stronie znajdziemy produkty, które można nabyć w każdym Apple Store. Lewa część sklepu to już rzeczy specjalnie przygotowane dla tego miejsca. Znajdziemy tu czapki, koszulki bluzy, dziecięce body i inne drobnostki naznaczone logiem Apple.

DSC 0160

DSC 0174

Cupertiono3

Cupertiono4

Doświadczenie z pobytu w Cupertino to taki mały wehikuł czasu. Możliwość otarcia się o historię produktów Apple, które zmieniały i zmieniają podejście do korzystania z nowych technologii. To także krótkie wspomnienie Steve’a Jobsa, którego zdjęcia i słowa często można zobaczyć na ścianach siedziby Apple. Wszystko jednak płynie dalej. Biznes nie ma czasu na żałobę. Nie ma też ludzi niezastąpionych. Oceniać nas będą po tym co po sobie zostawiliśmy.

Jutro ruszamy już na targi Macwordl/iWorld 2013. Śledzić wydarzenia będziecie mogli tutaj.

Zajrzyjcie koniecznie do poniższej galerii zdjęć. Myślę, że warto przenieść się na kilka sekund do miejsca, gdzie cała przygoda z Apple się rozpoczęła. Do galerii KLIK

I jeszcze na deser kilkuminutowe wideo z „obiegnięcia” kampusu 😉 

Wyjazd na konferencję Macworld/iWorld 2013 sponsoruje:

Orange – http://orange.pl/

W konferencji Macworld/iWorld 2013 wspierają nas:

Kupjablko.pl – http://www.kupjablko.pl/
Koszulkowo.com – http://Koszulkowo.com

Organizatorem wyjazdu na Macworld/iWorld 2013 jest:

MyApple – http://myapple.pl/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Bartosz

    Dziękujemy za rewelacyjne reportaże:)
    Mam taka mała prośbę, czy możecie wykonać wpis w jaki sprzęt jesteście wyposażeni na wyjazd.Widać na zdjęciach oraz zamieszczonym filmie że korzystacie tylko z iPhonea. czy iPad także jest w użyciu na co dzień??
    Dziękuję. Pozdrawiam Bartosz