^

Dopisz się do listy Makowych blogów

Przemysław Marczyński

9 stycznia 2013

Ciekaweblogimac

Pojęcie „blogroll” powoli odchodzi w zapomnienie. Szkoda, bo za czasów, gdy blog był jedynie przekazem treści kłębiących się w głowach, to właśnie on pozwalał na odszukanie innych ciekawych witryn. Dziś mam wrażenie uciekamy od podawania odnośników do stron „konkurencyjnych”. Troszeczkę się boimy, troszeczkę zjada nas samozachwyt, a troszeniunie marketing. Przyznaję, powyższe piszę z własnego doświadczenia. Czas jednak pokazuje, że nie tędy droga na promocję siebie w internecie. Doświadczenie mi też podpowiada, że moja prywatna strona to najważniejsza rzecz jaką posiadam. Mogę współpracować z wieloma wydawnictwami, stronami i innymi mediami. Jednak to blog będzie moim miejsce do którego zawsze mogę wrócić. 

Strony o Apple rozmnażają się w sieci bardzo dynamicznie. I bardzo dobrze. To znaczy, że jest temat o którym warto pisać. I co warte jest odnotowania, są to miejsca w sieci prowadzone przez pasjonatów, a to już samo w sobie jest więcej warte niż marka „Apple”. Dlatego rodzi się pomysł zebrania odnośników o jabłkach w jedno miejsce. Blogroll na Mój Mac znajdziecie pod adresem https://mojmac.pl/linki/. Był tam od długiego czasu jednak pusty. Chyba czekał na odpowiedni moment. Zatem…

Jeśli chcesz dodać swoją witrynę do Linków na Mój Mac wystarczy wypełnić formularz jaki znajdziesz pod tym adresem – KLIK. Zapraszam.

PS. W zależności od ilości zgłoszeń czas dodawania stron może się wydłużać. Możecie być jednak pewni, że wszystkie strony z formularza pojawią się w Linkowni. 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. joozio

  Dobra inicjatywa. Popieram!

  • Filthy_Criminal

   fajna sprawa będzie można poznać zdanie innych użytkowników Apple i poczytać, może nawet coś ciekawego wpadnie w oko. Może i nawet dodatkowo kogoś to zachęci do przelania swoich myśli i spostrzeżeń do kolejnego bloga…

 2. macnow

  I nikt się nie dopisuje?

  • pemmax

   Dopisują, dopisują. Wieczorem uzupełnię Linkownię o blogi, które dodały się przez formularz.
   PS. To nie idzie z automatu.

 3. iAnkada 

  Ja na moim amatorskim blogu dawno dodałem linka do MM.
  P.S.
  Na blogu piszę w wolnych chwilach a ostatnio coraz ich mniej.

 4. Leszek Imielski

  Można dopisywać angielsko-języczne?

  • pemmax

   Wolałbym polskie witryny

   • Leszek

    ale polskie przecież z tego powodu nie znikną. Angielskie sa merytorycznie dużo wyżej i jest ich więcej

    • pemmax

     Masz rację. Ale chciałbym zebrać witryny prowadzone w języku polskim.