^

WiMP – muzyka za darmo

Przemysław Marczyński

3 grudnia 2012

Wimp logo

Może zainteresuje Was fakt, że możecie przesłuchać całkiem bogatą bibliotekę muzyczną za darmo. Coraz bardziej popularne usługi subskrybowania dostępu do bogatych zasobów muzycznych nabierają rozpędu. Nie trzeba chyba przedstawiać Spotify czy Deezer’a. Od kilku tygodni możemy również korzystać z dobrodziejstwa WiMP, która obecnie jest w wersji beta co przekłada się na cenę wynoszącą zero złotych. Warto także powiedzieć, że WiMP posiada swoją aplikację dla iPhone’a i iPad’a.

WiMP pinkfloyd

Usługa została przetłumaczona na nasz język. Samo poruszanie się po programie jest banalnie proste. Automatyczne tworzenie list ulubionych utworów i artystów oraz prywatne listy odtwarzania daje możliwość swobodnego katalogowania ulubionej muzyki.

Niestety nigdzie nie doszukałem się ceny WiMP w Polsce. Wiemy natomiast, że ļędzie w dwóch wersjach Basic i Premium. Ta droższa odsłona pozwoli nam na odsłuch muzyki bez połączenia z internetem i na urządzeniach przenośnych. Poniżej wycinek z regulaminu.

WiMP Basic i WiMP Premium.
Subskrybowanie Usługi WiMP Basic pozwala Użytkownikowi na korzystanie z Usług przy użyciu zwykłych komputerów (PC/Mac), ale nie poprzez urządzenia mobilne. Subskrybowanie usługi WiMP Premium pozwala Użytkownikowi na taki sam zakres korzystania z Usług jak WiMP Basic, ale dodatkowo Użytkownik może korzystać z Usług za pomocą urządzeń mobilnych pozwalających na odtwarzanie muzyki bez połączenia z Internetem ( w trybie offline) oraz niezależnych odtwarzaczach muzycznych, w których działa usługa (np. Squeezebox i Sonos). W trakcie korzystania z WiMP Premium, można używać maksymalnie 3 urządzeń mobilnych jednocześnie.

Do rejestracji będziecie musieli podać swój e-mail oraz numer telefonu na który przyjdzie kod aktywacyjny. Myślę, że warto spróbować, chociażby dlatego, że cena jest świetna. 

WiMP bonamassa

Witryna WiMP – http://www.wimp.pl
Aplikacje na iOS – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. mercks

  Odnośnie loga bloga. Co to jest „sprzęt dla komputerów mac”?

 2. qbagenu

  Niestety Rammstein nie ma moich ulubionych płyt. Ale usługa zacna, trzeba przetestować dokładniej. Nawet polskich nie „radiowo mainstreamowych” wykonawców mają.

 3. Zbyszek Czapnik

  Zacznijmy od tego, że ten player nie jest samodzielną aplikacją. Działa w środowisku Adobe Air i wymaga doinstalowania tego komponentu w systemie. Dalej można się przekonać, że to jak dostęp do utworów przez playera Flash do streamingowanych nagrań z serwera. Nie wiem czy pokusiłeś się o porównanie walorów dźwiękowych takiego streamingu do płyty CD czy utworów o wysokim bitrate zakupionych w iTunes.
  Jak wygląda oferta nagrań polskich wykonawców? Da się posłuchać Krzysztofa Klenczona lub Leszka Możdżera?
  Jak wygląda oferta nagrań z top list przebojów dla trance, house czy choćby discopolo?

 4. Zbyszek Czapnik

  „Niestety nigdzie nie doszukałem się ceny WiMP w Polsce. ” a w następnym akapicie „Myślę, że warto spróbować, chociażby dlatego, że cena jest świetna.”

  • Przemek Marczyński

   Zbyszku, Zbyszku co Cię gryzie? Cena obecnie jest zero pln więc niezła. Co do reszty to dzięki za uzupełnienie wiadomości.