^

Sound Forge Pro dla Mac

Przemysław Marczyński

9 października 2012

Soundeforgeformac

Sony wydało na platformę Apple jedną z najbardziej kultowych aplikacji doskonale znaną użytkownikom komputerów PC – Sound Forge Pro. Jest to „kombajn” pozwalający na pełną kontrolę nad dźwiękiem, zaczynając od procesu nagrania kończąc zaś na edycji i publikacji. Aplikacja przychodzi do nas z zestawem wtyczek, które sprawiają, że łatwo usuniemy z nagrania niepotrzebne „trzaski”, a także będziemy mogli zaoferować naszym odbiorcom ścieżkę audio w najwyższej jakości. Sony zwraca uwagę, że Sound Forge Studio został zbudowany od podstaw na potrzeby środowiska OS X zapewniając jak najlepszą ergonomię dla swojej aplikacji.

SFP

Sound Forge Pro pamiętam doskonale za czasów PC. To był jeden z tych programów, które każdy mieć powinien u siebie na dysku. Jeśli Sony dopilnowało, żeby aplikacja działała równie sprawnie co pod Windowsem to bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych pozycji jaka pojawia się na rynku w ostatnim czasie dla komputerów Apple. 

Program możecie sami przetestować i sprawdzić jego funkcjonalność. Wersja testowa tutaj

Witryna programu: http://www.sonycreativesoftware.com/soundforgepromac
Cena – 300 dolarów (wersja do pobrania 270 dolarów)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Marucins

  Sporo itemów muszę popchnąć w DIII aby ją nabyć.

 2. moscow

  SoundForge to klasyka, ale niedawno Sony Creative Software wypuściło na Maca Spectra Layer. Zdaje się, że od kogoś to kupili. Możliwości, workflow i sposób użycia jest niesamowity jeśli chodzi o np. redukcję szumówi i wycinanie zbędnych dźwięków z materiału. Jest trial za darmo.

 3. Mario

  Info wygląda jak artykuł sponsorowany:) . Szczerze o nie wiem kto tego będzie używał . Profesjonaliści mają LOGIC PRO dla którego właściwie kupują maka , pół profesjonaliści Adobe Audition , amatorzy Garage Band , a są jeszcze inne mniej lub bardziej zaawansowane jak np CUBASE i inne. Nie widze przestrzeni który ten program .

  • Przemek Marczyński

   @Mario chciałbym żeby był 🙂