^

Informuj mnie o nowych albumach muzycznych

Przemysław Marczyński

2 września 2012

iTunes to świetne miejsce do zakupów muzycznych. Uwierzcie mi, że z dnia na dzień coraz bardziej przekonuję się do tego sposobu nabywania muzyki. Mam jeszcze wątpliwości co do muzyki klasycznej, bo wciąż obawiam się o jakość brzmienia. Jednak nie o tym dzisiaj rozprawka. Zapytał mnie dziś Jasiek (pozdrowienia dla Małego Filmidła!) czy jest aplikacja na iOS, która pozwala na informowanie nas o nowych płytach ulubionych wykonawców. Przyznaję się, nie wiem. Znam natomiast genialny program do śledzenia koncertów naszych gwiazd – Songkick, który gorąco Wam polecam. Ale co z monitorowaniem nowych albumów? Jak wiemy iTunes to potężna biblioteka muzyczna. Jeśli widzicie w tym sklepie swojego ulubionego artystę, to spieszę z pomocą, jak zaprzęgnąć iTunes do poinformowania Was o nowych wydawnictwach naszych najlepszych muzyków.

ITunesalert1

Będąc na karcie album artysty, którego chcemy śledzić widzimy w lewym górnym rogu drzewo katalogowe muzyka / rodzaj / artysta / album. Wybierzmy zatem naszego ulubieńca jak na powyższym obrazku. Teraz prawa strona ekranu zmieni się w listę szybkich linków odnoszących się do konkretnego wykonawcy (Artist Quick Links) i zobaczymy jakie albumy danego wykonawcy są w sklepie. Możemy tutaj przeczytać biografię i podzielić się znaleziskiem na Facebooku i Twitterze lub klikając Alert me (Informuj mnie) zacząć monitorować naszego muzyka. Co spowoduje, że o wszystkich publikacjach tego autora pojawiających się w iTunes będziemy informowani. 

ITunesalert2

Po kliknięciu OK, autor wyląduje na specjalnej liście wykonawców pod szczególnym nadzorem. Dostaniemy się do niej klikając Manage My Alerts w powyższym oknie lub klikając ustawienia konta i wybierając z sekcji Settings – Alert Me – Manage.

Alerts1

ITunesalert5

W oknie Zarządzania Powiadomieniami możemy usunąć wykonawców wcześniej dodanych i zaznaczyć/odznaczyć opcję wysyłania powiadomień na adres e-mail.

ITunesalert3

Po takim zabiegu, gdy pojawi się nowy album w iTunes będziemy odpowiednio poinformowani. Życzę dobrego odbioru swoich ulubionych brzmień 😉

Itunesalert4

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. Paweł

  Można sporo zaoszczędzić kupując w music.ovi.com.
  Średnia cena płyty w iTunes to 42,70 zł w Ovi 34,99. Często można spotkać wydania deluxe, które w iTunes są 51,30 a w Ovi po 34,99.
  Najtaniej jest płacić 30 zł miesięcznie w Deezer i tam w cenie niecałego albumu możemy miesięcznie dodawać ile chcemy, do tego dochodzi społecznościówa w której możemy przeglądać muzykę znajomych (albumy czy playlisty) i je dodawać.
  Deezer też informuje o nowych albumach ulubionych wykonawców.
  Wystarczy dodać ich do ulubionych. Premiery są praktycznie w tym samym czasie co w iTunes.

 2. jarek.dtp

  Całość jako taka jest fajny tylko szkoda że muza sprzedawana jest w wersji stratnej.