^

Porady: Upubliczniamy zdjęcia z Instagram

Przemysław Marczyński

10 sierpnia 2012

W związku z organizacją konkursu, w którym do wygrania są magnesy z obrazkami zawierające ujęcia z Instagram, padło pytanie – „Jak to zrobić”. Sam Instagram nie posiada na swojej stronie możliwości przekazywania „dalej” zdjęć. Jednak z poziomu aplikacji na iOS (i zapewne na Androida) możemy błyskawicznie opublikować zdjęcie na Facebooku czy Twitterze. Jest również opcja pozwalająca wysłać zdjęcie e-mailem oraz wygenerowanie odnośnika (linku) do zdjęcia.

Zadanie jest proste ale sam dobrze wiem, że czasem rzeczy najbardziej oczywiste dla innych potrafią mi umknąć. Warto wówczas pytać.

W aplikacji Instagram wybieramy nasze zdjęcie. Należy przewinąć na sam koniec ekranu i wybrać ikonę trzech kropek po prawej stronie.

Inst1

Z tego menu mamy możliwość zarządzania naszą fotografią. Oprócz usunięcia zdjęcia (Delete) możemy podzielić się naszym ujęciem z innymi.

Inst2

Funkcja Share post pozwoli na wysłanie zdjęcia do serwisów społecznościowych. Wcześniej jednak będziemy musieli odpowiednio skonfigurować program (Setup sharing). Później wystarczy tylko wskazać Share jak na poniższym obrazku obok Twitter i Tumblr.

Inst3

Copy share URL pozwoli nam wygenerować bezpośredni odnośnik do zdjęcia. Po wybraniu tej opcji w schowku telefonu zostanie zapisany odnośnik, który możemy wkleić w e-mailu, komentarzu lub tekście.

Inst4

Ostatnia opcja (Email photo) wysyła miniaturkę fotografii razem z linkiem do oryginału.

Zapraszam zatem do zabawy Instagramem i do podjęcia wyzwania w konkursie. A ja sobie podejrzę co Wy tam pstrykacie tym iPhonem lub innym Androidem.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Kyobe92

    Przecież upubliczniać zdjęcia można także z automatu, co ja robię. Ładuję najpierw na Tumblr, a stamtąd na FB i Twitter’a.

  2. Przemek Marczyński

    Jasne, ale problem może się pojawić, gdy zrobisz zdjęcie bez publikacji. I co dalej?

  3. Kyobe92

    Kiedyś jakoś robiłem to automatycznie, ale po drodze robili aktualizacje.