^

Studio One 2 Free – edytor audio

Studioone

Gdy szykowałem się do zbudowania własnego mikro-studia do nagrywania podcastu MacGadka, jedną z pierwszych firm na jaką trafiłem był PreSonus. Firma tworzy ciekawe zestawy do nagrywania audycji. Niestety nie było mnie stać na jednorazowy wydatek i musiałem kompletować sprzęt przez kilka miesięcy rozkładając skutecznie koszta na mniejsze. Jeśli myślicie o podcastingu to warto tu zajrzeć. Obok sprzętu firma jest producentem bardzo ciekawej aplikacji do edycji audio – Studio One. Aplikacja przychodzi do nas w trzech wersjach plus ta, do której chciałem Was dzisiaj przekonać – Studio One 2 Free (darmowa).

Studioone2 2

W porównaniu do swoich płatnych kolegów posiada wiele ograniczeń, nie mniej jednak to solidne narzędzie do domowych zastosowań. Również tych podcastowych.

Studioone 4

Program posiada zgrabny zestaw narzędzi do edycji ścieżek. W mojej ocenie bardziej precyzyjny niż ten z GarageBand. Jest tutaj znacznie więcej opcji których przyznaje się szczerze, jeszcze nie udało mi się zgłębić (nie mogłem się jednak doczekać kiedy Wam powiem o tym programie ;-)). Na szczęście jest instrukcja obsługi (po angielsku), która świetnie prowadzi podczas poznawania tego narzędzia. Aplikacja wygląda znacznie solidniej, a również szybkość pracy wydaje się być bardziej dopracowana.

StudioOne 5

StudioOn 6

Studioone 7

Studnio One Free jak już wspominałem jest mocno „wykastrowany”. Jednak dla użytku domowego (a warto wspomnieć, że można tej edycji programu używać na potrzeby zarobkowe) wydaje się mocnym narzędziem. W pierwszej kolejności zabrakło mi importu i eksportu do MP3 oraz dość niewielkiej ilości efektów dźwiękowych i dżingli. Jednak pamiętajcie, ta odsłona aplikacji ma być marchewką, na którą PreSonus chce złapać klientów. W mojej ocenie świetny sposób na promocję produktu. Studio One 2 w wersji darmowej pokazuje potencjał jaki w nim drzemie, co chyba najskuteczniej zachęci do kupna wyższych wersji produktu. Mniej wymagający natomiast bez ograniczeń czasowych mogą swobodnie na nim pracować.

Do pobrania darmowej wersji należy wejść na stronę http://studioone.presonus.com/free/ i podać swój adres e-mail.

Witryna programu Studio One 2 – http://studioone.presonus.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy