^

GoTask – zaplanujmy swój czas

Przemysław Marczyński

28 czerwca 2012

Gotask

Aplikacji GTD jest bardzo, bardzo dużo. Szukanie swojej niszy w tej kategorii jest wyjątkowo trudne. Program Gotask próbuje swojego szczęścia. Z całkiem niezłym skutkiem.

Program po pierwsze daje możliwość zarządzania czasem jako aplikacja typu GTD. Obok tej funkcji mamy sposobność monitorowania projektów metodą Agile Scrum. To jest już coś nowego, a gdy dodamy do tego tworzenie wielu projektów to zaczyna się robić całkiem ciekawie. Ahhh i oczywiście nasz ojczysty język. To jest prawdziwy smaczek 😉

Gt1

Aplikacja posiada solidny zestaw możliwości do zarządzania czasem. Ustalanie powiadomień, tagów, przypisywanie osób w projektach, a nawet lokalizacje pozwalają ogarnąć nasze zadania i nimi zarządzać.

Gotask3

Nawigowanie po zadaniach jest przejrzyste. Lista zadań do wykonania dzisiaj, w niedalekiej przyszłości, listy zadań. To wszystko znajdziemy na pierwszym planie. Ikona „+” w prawym górnym rogu zawsze daje nam możliwość stworzenia nowego wpisu.

IMG 0529

Gotask4

I moje ulubione okno monitorowania najbliższych dni – Organizer. Bardzo, bardzo smacznie wygląda.

IMG 0534

Program jest uniwersalny. Wersja na iPada potrafi przykuć swoim wyglądem i zachęca do używania swoją wygodą. 

Gotskipad3

Gtaskpad2

Gtipad

Już dawno nie zaskoczyła mnie tak polska aplikacja w iTunes. Zarówno pod względem dbałości wykonania interfejsu oraz funkcjonalności aplikacji. Ważny atut – program polski i wreszcie po polsku. Nie widziałem jeszcze menedżera zadań w naszym ojczystym języku, To ogromny plus. Na minus – brak aplikacji pod OS X z możliwością synchronizacji zadań. Brak również wymiany danych pomiędzy iPhonem oraz iPadem. Poproszę zaimplementować tą funkcję, a program znajdzie wielu szczęśliwych nabywców.

Program na pewno nie jest przełomowy. To solidna aplikacja GTD w naszym ojczystym języku. Kibicuję produktowi i zachęcam do kupna. Warto wspierać nasze produkcje, szczególnie gdy wróżą na starcie bardzo dobrze.

Gotask w iTunes – klik
Cena 5,99 Euro
Witryna programu – http://go-tap.com/ 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. pawelurbanek

    Czekamy na synchronizację iCloud i kibicujemy projektowi

  2. Sebastian Szwarc

    Jak się coś takiego widzi to się odechciewa pisać włsnej appki ;d