^

MacUpdate Bundle – ponownie nie zawodzi

Przemysław Marczyński

6 czerwca 2012

MacUpdateBundle

Nic tylko siedzieć i pisać o promocjach przyszło. Kolejny wpis z rzędu o paczkach aplikacji. Widać, że na rynku paczek jest już ciasno. Co ciekawego tu znajdziemy. 11 aplikacji w tym dla mnie 4 perełki.

Pierwsza to Parallels Desktop 7. Chociaż sam już nie potrzebuję uruchomić Windowsa pod OS X, to wiem, że dla wielu będzie to smakowity kąsek. Jest więc najnowsza wersja. Może już chyba nawet uruchomić Windowsa 8.

Pierwszych 10 tysięcy (chociaż znając życie dostaną go wszyscy) dostanie BusyCal, potężny kalendarz i lista ToDo dla zapracowanych. . Warto go mieć jeśli zaczynamy gubić się w spotkaniach.

ScreenFlow 3 to w mojej ocenie najlepsza aplikacja do nagrywania screencastów. Prosty w użyciu z dużymi możliwościami edycji. 

Wszechobecny Speed Download 5 – menedżer pobierania danych z sieci. Ciągle go lubię i wciąż polecam.

Jest jeszcze kilka smaczków które powinny przypaść Wam do gustu. Paczka kosztuje 50 dolarów i będzie obecna przez kolejne 15 dni.

Zobacz paczkę MacUpdate – www.mupromo.com
Kupując przez ten link wspierasz Mój Mac. Dzięki!

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (11)
L

11 komentarzy

 1. Sebastian

  Przemku, taka informacja z rana, już słyszę te odpływające dolary z konta 😉

 2. Zbyszek Czapnik

  Parallels bywa w bundlach dość często. I fajnie bo to doskonały program a jeszcze fajniej jeśli kupuje się go za ułamek ceny wraz z kilkoma innymi fajnymi narzędziami. Niestety (choć raczej na szczęście) mam Parallels 7 z innego bundla. Szkoda mi jednak wymienionych przez Ciebie Busy Call i ScreenFlow. I zaczynam się łamać… Tylko na co mi cala reszta?

 3. Jakub Ujejski - Produktywnie.pl

  Jakby ktoś kupował paczkę i nie potrzebował ScreenFlow to bardzo chętnie przyjmę 🙂

 4. chiefer

  Stwierdzam że Bundle to złodzieje kasy. Wiem że $49 to nie majątek ale jednak. Z trzech paczek jakie kupiłem używam może ze 3-4 programy, max. W tym akurat każdy program jest do zastąpienia tańszym lub nawet darmowym. Dla przykładu, ostatnio zastąpiłem Parallel darmowym VirtualBox i daje radę, chodzi nawet szybciej.

 5. Zbyszek Czapnik

  Stabilność i wydajność VirtualBoxa jest bardzo dyskusyjna jeśli chcesz uruchomić bardziej zaawansowane programy jak choćby AutoCAD Mechanical Desktop, czy Autodesk Inventor lub choćby Adobe Photoshop CS6 tak by zadziałała akceleracja 3D czy kalibracja kolorów. Jeśli chodzi o program Płatnika czy fakturowanie to wystarczy. Tylko to nie jest zamiennik a okrojony substytut. Czym chciałbyś zastąpić BusyCall? Może Google Callendar? A czym ScreenFlow? Może systemowym QuickTime?

 6. Sebastian

  No niestety (a może dla niektórych stety) tak to bywa z tymi paczkami. O ile dobrze pamiętam, to jakiś czas temu przy okazji innej paczki była dyskusja w komentarzach (o to chyba nawet tutaj u Przemka na blogu) o tym, ile faktycznie zaoszczędzamy przy takich akcjach a z ilu tak naprawdę aplikacji korzystamy. Sam nie tak dawno temu robiłem sobie kalkulację, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie czy na pewno muszę kupić paczkę, czy nie lepiej kupić tylko te aplikacje, z których wiem że będę korzystać. U mnie za każdym razem wygrywała opcja: kup wszystko bo taniej, może w przyszłości się przyda. Jak do tej pory zdarzyło mi się dwa albo trzy razy, że potrzebowałem jakiegoś programu i okazywało się, że mam licencję z paczki zakupionej rok czy nawet dwa lata wcześniej. Czasami też zdarza się, że mam starą licencję z paczki i wystarczy tylko wydać kilka dolarów na update do najnowszej, aktualnej wersji programu. Prawdę mówiąc, w tej paczce nie ma dla mnie ani jednego programu „must-have-now” czyli „muszę-mieć-teraz”. Skłaniałbym się do zakupu tej paczki głównie dla samego ScreenFlow, który jest naprawdę świetnym narzędziem do screencastów (sam Don McAllister go chwali i używa jako podstawowego narzędzia do pracy) – jednak ta aplkacja na pewno trafiłaby do folderu „na-później”. To samo mogę powiedzieć o Parallels. Zdarzało mi się mieć zainstalowaną wersję 5 i później po aktualizacji 6, bo korzystałem z Windowsa sporadycznie. Teraz już tak nie jest, ale kto wie, może za pół roku znowu będę potrzebował zainstalować system z okienkami. Oczywiście mogę to zrobić na wersji 6, ale tutaj jest okazja do taniej aktualizacji, a właściwie to dodatkowej licencji. Mogę do tego jeszcze dodać Civilization V, w które zawsze chciałem pograć a na które nigdy nie miałem czasu ani siły żeby pobrać demo (bądź „pirata”) i przetestować. A z pozostałych aplikacji to raczej nie będzie mi dane skorzystać bądź też mam już licencje z innych paczek czy indywidualnych zakupów (na przykład KeyCue, fajny program, mam chyba ze dwie albo trzy licencje, pewnie same wersje 4, może jedna 5)
  UWAGA! Dla wszystkich pragnących zakupić paczkę:
  – Civilization jest w wersji przez Steama, więc jeśli chodzi o mnie to odpada
  – Można dzielić się aplikacjami, więc śmiało można zrobić zrzutkę 🙂
  – Proponuję przetestować SpeedDownload przed zakupem paczki (można pobrać triala ze storny yazsoft.com). Program ten nie działa (w większości przypadków, nie wiem czy u wszystkich) do końca prawidłowo pod Lionem! Nie zapisuje ustawień odnośnie automatycznego przechwycania wybranych rodzajów plików, w związku z tym trzeba albo ręcznie wklejać linki do programu albo przeciągać linki z przeglądarki na ikonę aplikacji w Docku. Niestety Yazsoft do tej pory nie naprawił tego błędu, pomimo iż wiedzą o tym już od bardzo długiego czasu 🙁

 7. Sebastian

  Update do mojego komentarza.
  Sprawdziłem przed chwilą dokładnie jeszcze raz SpeedDownload i o dziwo działa tak jak powienien! Być może jeden z ostatnich updatów Liona lub Safari rozwiązał problem o którym pisałem. W każdym bądź razie u mnie już wszystko działa ok 🙂

 8. Zbyszek Czapnik

  To wychodzi około 178 zł za bundla. Jakby ktoś chciał wszystko poza BusyCal i ScreenFlow to mogę odstapić.

 9. BR

  Panie Zbyszku, jeśli to aktualne, to chętnie przejmę Parallels Dekstop – proszę o kontakt!
  Pozdrawiam,
  BR

 10. darekpoznan

  Panie Zbyszku, jeśli propozycja aktualna, to interesuje mnie KeyCue 6 – proszę o kontakt!
  Pozdrawiam,
  Darek

 11. Pawel

  Panie Zbyszku, ja z chęcią przygarnę Jakstę 🙂