^

Justnotes – gratka dla mobilnych notatek w Simplenote

Justnotes logo

Obecnie wiele programów na rozmaite sposoby umożliwia dostęp do treści na komputerze i urządzeniach przenośnych. Ja mimo wszystko zawsze hołdowałem rozwiązaniu Simplenote. Po pierwsze dlatego, że jest prosty, posiada darmowego klienta na iOS i nie posiada absurdalnych ograniczeń w swojej darmowej formie (sprawdź różnicę z wersją płatną). Pomimo iż wersja przeglądarkowa tej usługi wygląda doskonale wciąż brakowało mi sensownej alternatywy na OS X. Już mogę odsapnąć bo jest Justnotes.

Program schludny, bez zbędnych wodotrysków. Dzięki czemu nadający się doskonale do tworzenia notatek. Błyskawicznie synchronizuje się z usługą Simplenote co umożliwia noszenie wszelkich zapisów ze sobą wszędzie.

Justnotes

Lewa kolumna to lista tekstów (podgląd od 1 do 4 wierszy tekstu). Po prawej możemy zapoznać się z konkretną treścią wpisu. Katalogowanie odbywa się za pomocą tagów i znaczników „Ulubione”. Same notatki możemy błyskawicznie wysłać e-mailem lub zapisać w postaci PDF.

Justnotes share

Do tego listę notatek będziemy mogli odpowiednio posortować, a opcja Szukaj pozwoli błyskawicznie odnaleźć interesujący nas tekst.

Justnotes szukaj

Just sort

Program działa wyśmienicie. Synchronizacja tagów i wpisów z wirtualnymi notatkami jest błyskawiczna. I chociaż brak odpowiedniej aplikacji na OS X zmusił mnie do odejścia od usługi Simplenote, tak dzisiaj nadszedł czas aby odświeżyć jej możliwości i wrócić do używania jej w codziennej pracy. Jest jeden minus programu – brak możliwości przeniesienia ikony z Docka do belki systemowej. Może to tylko moja ułomność sprawia, że lubię mieć takie produkcje obok zegara systemowego. Dodaję tą funkcję jednak do listy życzeń przy następnej aktualizacji programu.

Justnotes będziecie zachwyceni jeśli robicie dużo notatek i chcecie mieć je w chmurze. Jeśli używacie do tego Simplenote to już bezapelacyjnie musicie zaopatrzyć się w ten program. Do tego aplikacja jest przez krótki czas (jaki krótki?) w promocyjnej cenie – 5 Euro. Bierzcie, zdecydowanie warto.

Justnotes w MAS – klik
Witryna programu – http://selfcoded.com/justnotes/
Witryna usługi Simplenote – http://simplenoteapp.com/
Simplenote dla iOS (darmowa aplikacja) – klik 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. MrGlub

  Czy to samo bangla dla androida?

 2. Macmoc.pl

  Dobry opis Przemku.
  Uzywam simplenote z darmowym nvalt i dziala wysmienicie. Gdybym mial uzywac przez www to nigdy bym sie nie zdecydowal.
  Jedyne zastrzezenie do Simplenote jest takie, ze ich ostatnia wpadka spowodowala utrate kilku notatek u wielu osob.
  Justnotes kupilem, ale nadal nie zdecydowalem sie na 100% przesiadke.