^

SnappyApp – zapisz ekran, porównaj, dziel się

Przemysław Marczyński

16 kwietnia 2012

SnappyApp

Aplikacja z serii małe-przydatne-programy. SnappyApp pozwala na tworzenie zrzutów ekranu, a każdy obrazek zostanie zatrzymany/wyświetlony na ekranie komputera ponad innymi oknami. Dzięki takiej funkcjonalności łatwo będziemy mogli porównać różne widoki stron internetowych czy dokumentów. Ostatnio podczas robienia korekty dokumentu bardzo dobrze SnappyApp spełnił swoje zadanie jako „stały podgląd”.

Aplikacja rezyduje na belce systemowej. Stąd będziemy mogli łatwo wykonać zrzut ekranu lub dostać się do starszych zrzutów ekranu (Snaps From the Past).

SnappyApp

Wszystkie wykonane obrazy biurka pojawiają się ponad innymi oknami i nie znikną do czasu, gdy nie klikniemy na nim podwójnie. Łatwo zapisany obrazek zapiszemy jako jpg oraz wyślemy na Facebooka. Program pozwala również na wysyłanie obrazków do usługi skojarzonej z samą aplikacją.

Snappyapp2 1

Można by sobie życzyć precyzyjniejszego narzędzia do wykonywania zrzutów ekranu (przybliżenie przy kursorze aby dokładniej zaznaczyć interesujący nas obszar). Miło również przywitałbym lepsze rozwiązanie obsługujące bibliotekę wykonanych „ujęć”. Chociażby tagi w Snaps Ftom the Past. Te braki rekompensuje cena – 1,59Euro. Może akurat poszukujecie podobnego narzędzia. Ja ostatnio korzystałem z jego dobrodziejstwa. 

Snaps From the Past

Cena – 1,59Euro
SnappyApp w MAS – klik
Witryna aplikacji – http://snappy-app.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. nofast

    Pytanie, jak usunąć niepotrzebne zrzuty ekranu?

  2. nofast

    Wszystkie zrzuty trafiają do z „Snaps from the past” i chyba nie ma możliwości ich kasowania? Przynajmniej ja nie znalazłem.
    Mam do Pana pytanie, zajmuje się Pan tematyką mac’ów od wielu lat (w przeciwieństwie do mnie) i może zna Pan program, który zamieniłby jedno całe okno spaces w prosty notatnik z możliwością wklejania zrzutów ekranu lub innych grafik?
    Do tej pory próbowałem używać Mellel’a czy Intaglio (świetny program) z ustawieniem strony na cały ekran iMac’a ale szukam czegoś prostszego. Może Pan coś polecić?