^

iPad 2 będzie tańszy. iPad 3 będzie na czas.

Przemysław Marczyński

14 marca 2012

IPad2

Spodziewaliśmy się tego. Byliśmy nawet pewni, ale warto o tym powiedzieć. Po wejściu nowego iPada na rynek, cena wersji drugiej tabletu zostanie obniżona. Precyzując już została obniżona do kwoty odpowiednie: 1699 złotych za wersję Wi-Fi 16GB oraz 2199 za wersję 3G tej samej pojemności.

Można się zastanawiać nad tym, czy warto skorzystać z tych rabatów. Obecnie o nowym modelu będę mógł pomarzyć jednak alternatywa tańszego nabycia drugiej wersji wcale nie jest przesądzona. Tym bardziej, że jak podpowiada Norbert, różnice w prędkościach obu maszyn są niewielkie. Pozostawiam Was zatem z małym dylematem.

I już tak na koniec. Dostałem oficjalne potwierdzenie, że nowy iPad trafi do polski 23.03.2012. Pojawiły się pewne wątpliwości, czy Apple da radę wyprodukować odpowiednią ilość sprzętu. W Wielkiej Brytanii podobno wyprzedano już całą przedsprzedaż, a czas oczekiwania wydłużył się do 2-3 tygodni.

IpadUK

Zatem powiadam, nowy iPad trafi na nasze półki bez poślizgu. Mam tylko nadzieję, że będzie to więcej niż jedna paleta euro.

iPad’a 2 kupicie tutaj – klik

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. grafmarr

  Pozwolę sobie zauważyć, że dylemat „którą wersję iPada kupić” wcale nie jest mały. Nie jest łatwo ocenić, czy różnica 500 zł w cenie jest adekwatna, a przede wszystkim czy za kilka miesięcy nie będziemy żałować wyboru tańszej wersji.

 2. Pat

  procek jest z 4rdzeniami a nie z 2ma, wyswietlacz ma wieksza rozdzielczosc, mysle ze to wiecej niz 500 pln roznicy

 3. stoodi

  Pat – 4 rdzenie są tylko w grafice. Cpu jest taki sam jak był.

 4. macmoc.pl

  Napisałem też u siebie, że nie warto pakować się w iPad 2 – szczególnie jak ktoś ma iPad 1.
  http://macmoc.pl/2012/03/ipad-3-czy-warto-kupic/
  Myślę, że będzie wzrost wydajności ze względu na (deklarowaną) większą ilość pamięci. Wzrost komfortu pracy ze względu na wyświetlacz jest bezdyskusyjny.
  Nie patrzyłbym na wyniki geekbench, bo po dołożeniu ram i zmianie dysku w Mac wyniki nie drgnęły, a komfort pracy się zwiększył.