^

Adobe obniża cenę nowego Lightroom'a 4

Adobe Lightroom

Adobe udostępniło czwartą odsłonę aplikacji Lightroom. Ta cyfrowa ciemnia jest przez wielu uważana za najlepsze rozwiązanie do korekty cyfrowych zdjęć. Z mojego doświadczenia powiem, że wersja LR3 chodzi szybciej na moim poczciwym Maku mini, niże Aperture od Apple. Mam nadzieję, że ten aspekt aplikacji pomimo rozbudowanych nowych funkcji nie przyczynił się do spadku wydajności. Co jednak jest ważne dla klientów, Adobe mocno obcięło cenę programu. Przeglądając składy magazynowe w sklepach internetowych zobaczymy jeszcze LR3 w cenie 719 złotych. Obecnie najnowszy produkt kupimy za 548 złotych.

Co nowego w programie? Zerkamy do notki prasowej:

Nowe mechanizmy regulacji zwiększa zakres dynamiczny wydobywany z aparatu, co pozwala uzyskiwać niezwykle wyraźne szczegóły w cieniach i rozjaśnienia. Program ma także nowe i ulepszone mechanizmy regulacji automatycznej, które dynamicznie ustawiają wartości ekspozycji i kontrastu, oraz dodatkowe funkcje regulacji lokalnej, w tym redukcji szumów, usuwania mory i balansu bieli.

LR4miniaturki 1

Lightroom 4 daje fotografom narzędzia do tworzenia pięknych fotoksiążek z funkcjami kontroli tekstu i różnymi łatwymi w użyciu szablonami oraz bezpośrednie łącze do tworzenia fotoksiążek z nowego modułu Book. Nowy, intuicyjny moduł Map wyświetla obrazy już z przypisaną lokalizacją oraz umożliwia znakowanie lokalizacji i geotagging wcześniej zapamiętanych lokalizacji, co ułatwia przypisywanie lokalizacji najczęściej wykorzystywanych przez fotografa.

LR$ mapa

LR4 Photobooks

Nowa możliwość bezpośredniej obsługi wideo pozwala fotografom odtwarzać i ciąć wideoklipy nagrane za pomocą lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i smartfonów oraz wydobywać z nich poszczególne klatki.

W module Develop ustawienia w pełni wykorzystują nową technologię przetwarzania, a nowa funkcja podglądu pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów, co zapewnia optymalny wygląd całości. Ponadto użytkownicy mogą teraz wysyłać obrazy pocztą elektroniczną bezpośrednio z programu Lightroom wykorzystując wybrane przez siebie konto e-mail.

Main Interface crop

Aplikację kupicie bez problemu w sklepie Adobe w kwocie 134 Euro lub aktualizację za 76 Euro.

Witryna Adobe Lightroom 4 – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. D

    A wersja pudelkowa jeszcze taniej – 129 EUR !!

  2. KoGo

    Ciekawe, czy ten produkt działa na systemie plików, który rozróżnia wielkość znaków.