^

Read Later – świetny klient Instapaper i RiL za darmo

ReadLater

Do napisania o tym programie zbierałem się od dawna. Jako namiętny zwolennik Instapeper i człowiek, który nie może przekonać się do usług tylko w chmurze długo musiałem czekać na klienta tej usługi w postaci aplikacji pod OS X. Doczekałem się, a na dodatek od dziś program jest w ulubionej cenie 0 złotych.

ReadLaterekran

Aplikacja potrafi pobrać wszystkie odnośniki jakie dodaliśmy do przeczytania „na później” zarówno z Instapaper jak i Read it Later (sporu kto jest lepszy tu nie rozwiążę ;-)). Widzimy układ katalogów, w których segregujemy nasze odnośniki i co ważne samo zarządzenie nimi jest łatwiejsze niż w mateczniku usługi (będę tu pisał tylko o „I”), gdyż bezproblemowo działa metoda „przeciągnij i upuść”, a wszystko wydaje się bardziej przejrzyste. Możemy sortować odnośniki po dacie dodania do listy, tytule czy adresie URL. Wyśmienicie działa również opcja szukaj.

ReadLaterszukaj

Wszyscy, którzy lubią dzielić się swoimi znaleziskami w sieci będą mogli rozsyłać ciekawe linki na Twittera, Facebooka i gdzie dusza zapragnie.

Readlatershare

Miłym dodatkiem jest obsługa gestów, dzięki którym szybko będziemy przemieszczać się pomiędzy artykułami. Docenimy również opcję skrótów klawiaturowych. Dodanie odnośników do Read Later jest szybkie i wygodne.

Program może obsługiwać równocześnie usługi Instapaper oraz Read It Later. Warto jednak pamiętać, że tylko płatna wersja usługi Instapaper obsługuje aplikację (nie wahajcie się zapłacić 1 dolara miesięcznie).

Nie tylko ja jestem fanem Instapaper. Może znacie serwis Przemka Pająką? Ostatnio pisał kilka słów o Instapaper, więc nie będę powtarzał.

Read Later w MAS – kliknij
Witryna programu Read Later – http://mischneider.net/readlaterapp/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz