^

Relacja z konferencji Apple – wideo

Przemysław Marczyński

19 stycznia 2012

Appleedukacja

Tak, jesteśmy już po prezentacji Apple. Niby cicha sprawa i miało się wiele nie zdarzyć, a jednak. Otrzymujemy fantastyczne narzędzie do tworzenia treści multimedialnych. Do tego za darmo. Nowy iBooks, również wzbudza moje zainteresowanie. Ale co ja Wam będę tu prawił o tych nowinkach, niech się szefostwo Apple wykaże.

Wideo z prezentacji znajdziecie pod tym linkiem.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. grafmarr

  Tak, ta prezentacja to niewątpliwie pozytywne zaskoczenie.

 2. niedzwiedz

  Zaskakujący, niekoniecznie pozytywnie, jest brak rozwoju iWork. Była mała nadzieja, że na tej konferencji coś pokażą, ale niestety…
  Śmieszne w sumie, bo reklamują się jako firma pro edukacyjna dla studentów itd. a ich podstawowe narzędza nie nadają się w ogóle dla studentów czy nawet uczniów liceów…

 3. grafmarr

  @niedzwiedz: Po co zjadliwość? Skąd niby miała być ta mała nadzieja o iWork? Nic, absolutnie nic nie wskazywało, że jest to możliwe.
  Konferencja poświęcona produktom dla edukacji była w tym sensie pozytywna, że mało kto spodziewał się takiego rozwinięcia iBooks oraz świetnego narzędzia do tworzenia publikacji dla iBooks i to jeszcze darmowego.
  Nie wiem co jest takiego śmiesznego w tym, że Apple ma wizerunek firmy proedukacyjnej? Na wizerunek ten składa się o wiele więcej niż pakiet iWorks, który zresztą nie jest przecież dedykowany edukacji, choć może jej służyć. Jeśli można w tym pakiecie wymienić jakieś braki, to tylko w stosunku do Numbers gdzie brakuje wielu zaawansowanych funkcji i formuł. Student może jednak korzystać również z arkusza kalkulacyjnego w darmowym OpenOffice, a jeśli ten mu nie wystarcza to jest Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac — wersja dla Użytkowników Domowych i Uczniów.

 4. Marucins

  Oni woleli pogadać o tym jak pozytywnie są nastawieni na pomoc Hamerykańskiej edukacji że są skłonni dać darmowe oprogramowanie na sprzęty warte dobre pieniądze, dla tych biednych dzieci.
  Słyszeliście słowa z początku konferencji – coś o DNA i rzekomym podejściu i zakorzenieniu Apple w edukacji.
  Tu to się uśmiałem.
  Albo narzekanie ich na ciemnotę w kraju najbardziej zadłużonego ze wszystkich. Niech jeszcze bardziej skróca tydzień nauki do 3 dni zamiast 4!
  Żal du*e ściska jak to słuchasz.

  • Przemek Marczyński

   @Marucins @grafmarr zakorzenienie w edukacji jest na poziomie 30%… opłat za podręczniki 😉

 5. TaTa

  „Po co zjadliwość?….”
  Echhhhh – połajanka w najgorszym stylu 🙁