^

Gimmic poręczny uchwyt dla iPada

Przemysław Marczyński

9 grudnia 2011

DSC_0159.jpg

Zastanawialiście się kiedyś jak można używać iPada? Naturalnie, trzymany w rękach, pionowo, płasko czy na wznak. Jednak do wygodnej pracy musimy używać obu rąk. Może ci bardziej zaawansowani użytkownicy potrafią chwytać iPad’a jedną ręką, zapewne są to koszykarze lub zawodnicy piłki ręcznej. Ja jednak nie ma dłoni jak młot, co skutecznie odstrasza mnie od takich praktyk. Ale uwaga, nie wszystko stracone… Gimmic pomoże.

Konstrukcja

Gimmic to opaska na rękę służąca do łatwego noszenia iPada (i nie tylko). Spodnia część to wykonany z tworzywa kwadrat na którego spodniej stronie znajdziemy mocowanie na „rzepę”. W dotyku konstrukcja jest bardzo przyjemna. Niby to plastik ale z domieszką gumy. Jak wyczytałem za swoją strukturę odpowiada materiał ABS (mnie nie pytajcie, Wikipedia wie o co chodzi). Przepaska jest elastyczna, gumowa. Możemy solidnie zewrzeć nasza dłoń z plastikowym uchwytem.

DSC_0165.jpg

Ogólne wrażenie z budowy bardzo dobre. Do tego w pudełku znajdziemy mocowanie na ścianę (razem z potrzebnymi wkrętami). Miły dodatek muszę przyznać. Zaniepokoiło mnie jednak małe białe kółko leżące na dnie pudełka. Z jednej strony powierzchnia naklejki, a po przeciwnej stronie ząbki, podobne do tych jakie znajdziemy na uchwycie.

DSC_0170.jpg

DSC_0161.jpg

W użyciu

Nie trzeba długo dumać, aby skojarzyć, że karbowana naklejka oraz ząbki uchwytu stanowią mocowanie iPad’a. Szczerze, przeraziłem się, gdy pomyślałem, że bezpieczny chwyt tabletu poświęcam „naklejce”. Nie przekonał mnie nawet logotyp jaki widniał na owym „mocowaniu” – 3M.

DSC_0169.jpg

Gdy otarłem pot z czoła, podjąłem próbę montażu. Niestety omyłkowo naklejka została przyklejona w miejscu, gdzie nie powinna się znaleźć. Pomyślałem, już po zabawie. Musiałem mocno się nagimnastykować aby oderwać ową naklejkę. Co jednak ciekawe, umieszczenie jej w drugim miejscu odbyło się bez problemu. Wszystko trzymało się doskonale (plusik, bo takie przypadkowe gafy się zdarzają). Po tej pierwszej przygodzie trochę się uspokoiłem. Klej trzyma solidnie, jest nadzieja w tym rozwiązaniu. I faktycznie spięcie tych uchwytu z mocowaniem na tablecie jest solidne. Nic tu nie drgnie, wszystko trzyma się zadziwiająco sztywno. Oderwanie od siebie elementów wymaga pewnej siły. To dobrze, gorzej jednak gdy zaobserwowałem ubytki w ząbkach na uchwycie. Wątpię żeby to był przypadek. Plastikowe ząbki odrywają się na skutek działania siły. Oczywiście nie wszystkie, ale taki objaw może sugerować, że po kilkuset(?) takich próbach uchwyt nie będzie spełniał swojej roli. Bez wątpienia jest to najsłabszy element tego sprzętu. A szkoda, bo reszta sprawuje się bardzo dobrze.

DSC_0172.jpg

DSC_0171.jpg

Tablet po zamontowaniu leży bardzo stabilnie w dłoni. Obracając go dowolnie wokół własnej osi nie będziemy mieli wrażenia, że coś zaraz nam ucieknie lub przesunie. Dzięki czemu iPad może pracować pod każdym kątem. Solidna guma uchwytu sprawia, że tablet może wylądować nawet na przedramieniu trzymając się bezpiecznie ręki.

Na koniec

Gimmic to produkt polskiej firmy Weedo. Miło widzieć, że rodzimi producenci zaczynają dostrzegać potencjał Apple. Chociaż uwaga, uchwyt będzie działał z każdym urządzeniem/tabletem z faktu na sposób mocowania. I niestety właśnie to mocowanie, pomimo faktu, że uniwersalne jest w mojej ocenie najsłabszym ogniwem produktu. Do jakości wykonania naprawdę nie mam czego się przyczepić. Dobrze uszyte, wygodne, po prostu solidne. Jednak naklejka z mocowaniem na rzepę nie może zbudzić euforii. To właśnie sprawia mocne obniżenie wartości produktu. Szkoda, bo zapowiadało się bardzo obiecująco.

DSC_0167.jpg

DSC_0163.jpg

Ocena Mój Mac – 3/5

MM Oceny 3

Plusy:

– dobrej jakości produkt
– uchwyt na ścianę
– wygodny w użyciu

Minusy:

– sposób mocowania iPada do uchwytu

Witryna uchwytu Gimmic – https://i-4u.co/shop/gimmick
Cena – 59 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. MACiek

    … polski produkt – zagraniczna cena 🙁
    (ale pod Twoim linkiem jest promocja -> 49 USD)

  2. 9525137

    Mam na sprzedaż ten uchwyt, który wygrałem w konkursie, nowy zafoliowany, paczka zaplombowana. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt na gg: 9525137