^

Power of Logic – wyciskacz logicznego myślenia

Przemysław Marczyński

29 listopada 2011

Logic

W jakie produkcie gracie na swojej przenośnej konsoli (OPSS!), znaczy się iPhonie? Osobiście lubię bardziej podumać nad ruchem, niż wprawić w ruch paluszki i zagłaskać ekran na śmierć. Wszystkich, którzy podzielają mój rodzaj rozrywki lub ci, którzy od czasu do czasu pozwolą odpocząć paluszkom i ruszą z głową powinien zainteresować tytuł Power of Logic. Gra wyszła spod klawiszy czeskiej grupy programistów i muszę powiedzieć, że daje do myślenia.

Logic 2

Rozgrywka polega na odszyfrowaniu kodu. Ten kod to nic innego jak odpowiednie ułożenie guzików na ekranie. Jak chwalą się autorzy, kombinacji rozgrywki może być aż 262144 (WOW!). Daje to pewność, że gra znudzić się nie może. Po pierwszym ułożeniu zapinek, następnie przeciągamy po nich palcem od lewej do prawej aby sprawdzić poprawność kodu. Liczni znajdujący się po prawej stronie zweryfikuje stan szyfru. Kolor zielony powie nam ile kołków ułożonych jest dobrze, natomiast pomarańczowa lampka poinformuje, że wyłożono dobry kołek, ale znajduje się na złym miejscu. Na tej podstawie musimy wydedukować co zmienić, co ująć z planszy.

Logic 3

Gra posiada tryb rozgrywki kariera, gdzie rozgryzienie każdego kodu zapala lampkę w mieście. Może nie jest to spektakularne i bardzo zachęcające rozwiązanie do przechodzenia kolejnych etapów rozwiązanie. Nie mniej jednak, zabawa jest całkiem fajna. Możemy oczywiście skorzystać z szybkiej rozgrywki, która nie unosi nas po szczeblach kariery.

Oprawa gry bardzo ładna. Graficznie bez zarzutu, chociaż może zakraść się w pewnej chwili monotonność. Efekty błyskawic czy przeskakujących ładunków elektrycznych poprawiają znacznie ogólne wrażenie zabawy.

PODSUMOWANIE

Jeśli lubicie myśleć, to Power of Logic jest prawdziwą esencją tego typu rozgrywki. Jestem pewien, że zostaniecie wciągnięci na długie godziny. Z faktu, że ja należę do tego grona osób, ocena gry to 4. Jest to jednak cenzurka dla „logicznych”. Gra chociaż przykuwa uwagę, to na pewno nie jest skierowana do szerokiego grona odbiorców. Osoby lubiące „akcje” spokojnie mogą odjąć jeden punkt, a nie zdziwię się, jeśli fani wyścigów ujmą jeszcze dwa oczka. Do minusów gry należ dodać, że wielkość kołków mogłaby być nieco większa. Osoby z większą dłonią będą musiały wytężyć precyzje dotyku. Ogólnie gra bardzo fajna. Mechanizm znany z innych gier logicznych i całkiem zgrabnie przeniesiony na iPhone’a oraz iPada. Czego mógłbym sobie jeszcze życzyć, to może jakiegoś trybu online?

MM Oceny 4

PLUSY
+ esencja gry logicznej
+ ładna oprawa graficzna

MINUSY
– tylko dla fanów logicznej rozgrywki
– zbyt małe ikony kołeczków co utrudnia rozgrywkę (iPhone)

Witryna gry Power of Logic – http://www.poweroflogic.net/
Cena gry – 0,79Euro (iPhone) / 1.59Euro (iPad) 
Gra w iTunes – iPhone / iPad
Darmowa wersja Lite – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Sylwester Kozak

    Kupione, zobaczymy jak będzie w praniu. Pierwsze wrażenie – jest dobrze 😉

  2. grzegor

    Toż to przeciesz klon Mastermind’a po prostu. Mialem taki kieszonkowy „analogowy” w dziecinstwie 🙂 Pełno tez lapszych lub gorszych wariacji w AppStore pod taka nazwą.

  3. tygrysio

    Z tego typu gier ostatnio namiętnie Słóweczka 🙂