^

Gmail dla iOS już dostępny

Przemysław Marczyński

16 listopada 2011

AppStore Gmail

Czasem coś Googlowi nie wyjdzie. I nie mówię tutaj o jedynym darmowym i słusznym rozwiązaniu poczty jaki akceptuję – Gmail. Bodajże dwa tygodnie temu nasz „internetowy profesor” wprowadził do App Store swoją aplikację do obsługi swojej poczty. Niestety zaraz musiał ją usunąć, bo posiadał jakieś krytyczne błędy. Teraz na szczęście wszystko ma działać jak należy.

Aplikacja jest darmowa i uniwersalna (działa na iPhoneie i iPadzie). Sama ergonomia obsługi wydaje się przyzwoita, chociaż na moim 3GSie program się przycina. Mam czasem wrażenie, że jest to nakładka na interfejs zwyczajnego logowania się do poczty przez stronę. To tak na początku, bo za chwilkę dowiaduję się, że działa powiadomienie Push i co najważniejsze… można wysyłać załączniki obrazków w nowych wiadomościach i co chyba ważniejsze w odpowiedziach (tak, szok bo Mail tego nie potrafi ;-).

Z minusów jakie zauważyłem, to obsługa tylko jednego konta Gmail. Przydałaby się możliwość szybkiego przeskakiwania pomiędzy innymi adresami e-mail. Liczę jednak, że wielkie G odkryje wkrótce tą funkcję.

Gmailipad

Oby aplikacja służyła Wam dzielnie 😉

Gmail w iTunes – kliknij
Cena – darmowy

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. appuru

    Wielkim minusem tej aplikacji jest urywanie dużych obrazków, kiedy nie mieszczą się na ekranie, a także niemożliwość przesuwania tekstu prawo-lewo w takim przypadku co jest dosyć uciążliwe.

  2. AppleWorld

    A według mnie jest całkiem udana. I po paru poprawkach będzie znakomita