^

MacGadka #13 – iOS5 na gorąco

Przemysław Marczyński

16 października 2011

Macgadka for web

Powiem Wam, że czas ostatnio tak mi pędzi, że umknęło napisanie kilku słów o nowym odcinku MacGadki. Tym razem temat do przewidzenia – iOS5. Coś Apple zalewa nas nowinkami: Apple Online Store, iTunes PL i umyka nam sekcja Informacje. Trudno jednak mówić o czymś innym, a raczej jedynie polizać tematu. Bo znów, gdy wybiła godzina i piętnaście minut nagrania zdaliśmy sobie sprawę, że nie udało nam się opowiedzieć nawet o połowie spraw, jakie chodziły mi i Michałowi po głowie. Obok iOS5 kilka słów w temacie MacBooka Air i oczywiście rozwiązanie konkursów związanych z płytą zespołu Tax Free. I niestety, znów męczymy Was grubo ponad godzinkę.

Pojawia się kolejna nowość w MacGadce. Chcemy uruchomić taki mały telefon zaufania. Wy pytacie, my odpowiadamy. Na razie brak nazwy na ten stały punkt audycji, ale jestem pewien, że coś wymyślicie 😉 Tak więc zapraszamy do zadawania dręczących Was pytań drogą e-mail (tylko Makowych, egzystencjalne rozterki pozostaną jedynie w prywatnej korespondencji) a my będziemy wytężać nasze tęgie głowy i w miarę sensownie odpowiadać na ciekawe problemy na antenie MacGadki. Obok aplikacji tygodnia, mamy nadzieję, że ten dział przyjmie się na stałe i będzie pomocny w pracy z Makami.

Zapraszam do odsłuchu. Szczegóły odcinka na stronach MacGadki – klik

Witryna MacGadki – www.macgadka.pl
MacGadka w iTunes – kliknij
MacGadka na Facebooku – http://www.facebook.com/MacGadka
MacGadka na Twitterze – http://twitter.com/MacGadka

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

 1. macmoc.pl

  Gadka o tym, że macbook air jest „drogi” mnie boli. Opisałem to dawno tutaj:
  http://macmoc.pl/2011/08/mac-b
  Jak weźmiesz pod uwagę co nowy AIR oferuje – a także dzisiejsze ceny konkurencji (Asus) to nawet jako „pecet” air jest genialny jako laptop do codziennego noszenia.
  Jeżeli Przemek nie ma potzeby poruszania się z laptopem to odradzam zakup AIR’a – po co sobie pluć w brodę, że „można było kupić cieższego, bardziej rozszerzalnego Pro”.
  11″ vs 13″ – ponieważ mój poprzedni AIR był 13″ to bardzo chciałem kupić nowy 11″. Jednak wybrałem 13″ jako uniwersalny sprzęt.
  PS. sorry, że muszę to klepać na dwóch blogach 😉 ale nie wiem na ile audiencja się pokrywa.