^

VMware Fusion 4 dostępny

Przemysław Marczyński

14 września 2011

Fusion4

Właśnie pojawił się nowy Fusion 4, dzięki któremu skutecznie uruchomicie wirtualną maszynę pod Mac OS X. Oczywiście skupiono się na wykorzystaniu nowych funkcji z Mac OS X Lion. Tak więc spokojnie odnajdziemy w Launchpadzie programy z Windowsa, uruchomimy program na Pełnym ekranie, a także pogiziamy naszego touchpada żeby pobawić się gestami.

Z miłego wykresu na stronie widać, że nowy Fusion jest 2.5 raza szybszy od poprzednika (lubię takie wymierne informacje, które mają mnie skłonić do zakupu). Do tego masa zmian kosmetycznych w interfejsie.

Ciekawą funkcją wydaje się obsłucha punktów odniesienia w archiwizacji TimeMachine. Szybko odtworzymy dane, które przypadkowo byśmy stracili pod systemem Windows. Wygląda interesująco i powiewa świeżością.

Single Window Snapshots 580x393

Z programem otrzymujemy roczną subskrypcję na McAfee VirusScan Plus.

 

Witryna Fusion 4 – kliknij
Ceny – 49,99 dolarów (z hasłem FUSION20 cena wyniesie 39,99 dolarów)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (18)
L

18 komentarzy

 1. PhuyeR

  WMware

  • Przemek Marczyński

   Lubię takie publiczne upomnienia, szczególnie z błędami 😉

 2. Adrian

  Witam, a jak się ma on do najnowszego Parallels 7 w wydajności? przymierzam się do zakupu i nie wiem który wybrać.

  • Przemek Marczyński

   @Adrian przyznaję szczerze, nie mam pojęcia. Są wersje trial (30 dni) warto przed zakupem się chwilę pobawić. Osobiście używam Fusion w wersji 3 i swojego czasu podczas wydajności wyprzedził w mojej ocenie Parallersa. Przynajmniej AutoCAD chodził płynniej i nie było problemu z przeskakiwaniem kursora. Jednak teraz wiele mogło się zmienić (jak zapowiadają zresztą sami autorzy aplikacji ;-)).

 3. RZoG

  Z zakupów paczkowych wynikło że mam licencje na Parallels Desktop 6 jak i VMware Fusion 3. Używałem obydwu ale bardziej przypadł mi do gustu Parallels i przesiadłem się na niego z VMware Fusion 2. Teraz zmów mam dylemat co wybrać. 😉
  Za starych czasów pamiętam, że gryzły się po instalacji na jednym systemie, ktoś może zbadał czy ten problem dalej istnieje?

  • Przemek Marczyński

   Poprzednie wersje się nie gryzły. Miałem zainstalowane zarówno Parallersa jak i Fusion.

 4. PhuyeR

  Brakowało mi W,to dopisałem 2 na wszelki wypadek 😉

 5. RZoG

  Pamiętam, że miałem problem z pierwszym VMWare i Parallels chyba wtedy 4. Od tamtego czasu nie sprawdzałem.
  Bardzo kusi mnie postawienie sobie drugiego Liona na wirtualce w ramach poligonu doświadczalnego.
  Zwycięzcą maszyn wirtualnych był by dla mnie pierwszy dostępny w MAS ale chyba nie spełnią reguł Apple. Jednak jeśli 1Password się pojawił to i w tym przypadku można mieć nadzieję.

 6. grafmarr

  Jeśli chodzi o wydajność Windows jako maszyna wirtualna Parallels vs VMware to bardzo szczegółowe porównanie jest tutaj http://www.mactech.com/2011/01/05/virtualization-benchmarks-01
  Niestety dotyczy Parallels 6 i VMware 3. Na tak dokładne porównania Parallels 7 i VMware 4 trzeba będzie poczekać.
  W przypadku tego, który jest pod linkiem Parallels bije na głowę VMware. Można mieć nadzieję, bazując na informacji dot. VMware 4, że dorównuje on do poziomu wydajności Parallels i jest rzeczywiście dobrą alternatywą. Oczywiście jeśli ktoś musi z tego Windows korzystać z jakiegoś powodu.

 7. grzegor

  Jedno pytanie – widzi ktoś jakąś cenę uaktualnienia do Fusion 4 jak się ma Fusion 3?

  • Przemek Marczyński

   No właśnie cała niespodzianka polega na tym, że chyba nie ma osobnej opcji aktualizacji. Poczekaj chwilkę, coś czuję, że pojawi się oferta dla posiadaczy Parallersa.

 8. grzegor

  Ale ja nie posiadam licencji Parrallelsa 🙁

  • Przemek Marczyński

   To pozostaje tylko kod z upustem. Faktycznie, ruch nieco dziwny, ale chyba rekompensują sobie zakup Fusion za 10 dolarów. Nie wiem… może wkrótce coś się zmieni… tylko, że wówczas to dopiero byłby strzał w stopę dla osób, które już kupiły aktualizację z F3 do F4.

 9. grzegor

  Hmm… jeszcze się wstrzymam. Na razie strona „Upgrade Fusion” pozwala zakupić upgrade 3.1. Może po prostu nie uaktualnili? Choć dziwne to dosyć.

 10. grzegor

  @Przemek, dziękuję Ci, nie mogłem się tego doszukać. A co do VMware – Liona będę mieć zapewne przez najbliższe 2 lata a VMwF 3.1.3 pod nim działa wystarczająco dobrze więc niech się gryzą z taką polityką.

 11. matipl

  Ja pod mac bardziej wolę produkcję Parallels, VMware zawsze był toporny moim zdaniem – idealne na serwer, ale nie do domu…

 12. Marucins

  Sam też szukałem informacji w sieci jakoby ktoś porównał dwie maszynki. To co podał grafmarr nie ma sensu brać pod uwagę (bardzo stare wersje i nie aktualne, z zapewnieniami ogromnego przyspieszenia).
  Jak ktoś trafi na fajny test porównawczy, niech napisze.
  Zbyt leniwy jestem aby instalować dwie wersje i testować :\