^

Skype dla iPad'a… był ale się zmył (aktualizacja: Skype dostępny)

Przemysław Marczyński

2 sierpnia 2011

IpadSkype

Dobra informacja dla posiadaczy iPadów. Wersja Skype’a na tablet Apple jest gotowa. Ba! Pojawiła się nawet w App Store po czym została błyskawicznie wycofana. Co bystrzejsi jednak zauważyli, że koszt programu to 0 złotych. Na dodatek na iPhonie 4, iPadzie 2 oraz iPodzie Touch 4 generacji będzie można prowadzić rozmowy wideo. Cekawe, że iPhone 3GS również obsłuży rozmowy z wizualizacją jednak sami przyznacie, że trudną sztuką będzie oglądanie rozmówcy i pokazywanie swojej facjaty (chyba, że nasze stopy zainteresują osobę po drugiej stronie).

Program z niewiadomych przyczyn zniknął z iTunes. Przypuszczalnie był jakiś poważny błąd w aplikacji i to było powodem nagłego i niespodziewanego zniknięcia Skype’a. W tym tygodniu jednak, możemy chyba się spodziewać premiery (jakby nie patrzeć drugiej) Skype’a dla iPada. Miło!

Nie ukrywam, że w tym momencie włączył się w mojej głowie syndrom zazdrosnego patrzenia na iPada 2. Wideo-rozmowa przy użyciu tabletu… chcę!

Zdjęcie za MacRumors.

Aktualizacja

Skype dla iPad’a już jest dostępny w App Store – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. b4it

  Nosz fak! Kto zdążył?

 2. macnow

  Ja bardzo chciałbym, aby Skype wykorzystywał pusha 🙂

 3. elrobsono

  Rozmowa Skype przy użyciu iPada 2 to bardzo fajna sprawa. Pomimo tego, ze dotychczasowa aplikacja pozostawiała sporo do życzenia to dało się jej używać i taka rozmowa była całkiem fajna. Wygodniej się trzyma iPada, można go zabrać ze sobą wszędzie i w razie potrzeby coś pokazać kamerą na plecach. Mam nadzieje, że finalna wersja na iPada pojawi się wreszcie na dobre w AppStore i nie będę musiał używać rozciągniętej wersji z iPhone.

 4. Przemek Marczyński

  Skype już jest dostępny w App Store.

 5. Jack

  No fajnie, tylko u mnie czylia Ipad1 po tej instalacji mikrofon przestał działać. Tak wiec ta wersja chyba tez jeszcze musi zaczekać na poprawkę. Wersja na Iphona działa poprawnie.