^

Capture One Express 6 – edytor RAWów za darmo

Przemysław Marczyński

18 lipca 2011

CaptureOnePromotion

Aperture oraz Lightroom, te tytuły dobrze znamy. Są to narzędzia do zgrywania, wstępnej obróbki i katalogowania zdjęć. Posiadają one całkiem mocnego konkurenta – Capture One 6. Program ma duży asortyment narzędzi, dzięki którym będziemy mogli upiększyć nasze RAWy i pozbyć się zbędnych szumów i niedoróbek. Wygodny interfejs, opcje zarządzania bibliotekami… dla początkującego fotoamatora znajdziemy tu wszystko co trzeba.

CaptureOneExpressprofessiona

Co ważne, program Capture One Express 6 możecie mieć za darmo, wypełniając formularz na stronie czasopisma Digital Photographer (normalna cena 99Euro). Ja właśnie zasysam i jestem pewien, że w domowym studiu spełni się doskonale.

Nie wiem ile ta akcja promocyjna będzie trwać, ale już biję brawo Phase One, bo lepszego sposobu na przedstawienie swojego produktu chyba nie mogli wymyślić. Wersja Express jest ubogim bratem Capture One 6, który ma większe możliwości edycji i rejestrowania zdjęć. Tańszego rozwiązania do obróbki RAWów nie znajdziecie, a kto wie, może skusicie się na pełną edycję aplikacji?

Kody po zarejestrowaniu działają zarówno na komputerach PC jak i Apple.

Capture One Express 6 za darmo – http://www.dphotographer.co.uk/captureone/
Witryna Capture One Express 6 – kliknij

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. alchemic

  Oj Przemku ! jak możesz pisać: „…wstępnej obróbki…” Podobnie jak LR tak i AP pozwala na pełną profesjonalną postprodukcję fotograficzną, korzystam z AP zawodowo i wiem że to na co pozwalają możliwości tego programu na pewno nie może być nazwane wstępną obróbką.

  • Przemysław Marczyński

   @alchemic tak, dość ryzykownie to napisałem, ale z myślą, że grubszą korektę robi się w edytorach graficznych. Dla znakomitej większości oczywiście te funkcje wystarczą, wybacz ułomność mojego języka 😉

 2. Sebastian

  Dziękować dziękować 🙂 Już pobieram. Co prawda teraz nie skorzystam, ale jak znam życie to za rok będę szukać takiego programu 🙂

 3. QDS

  Serdeczne dzięki za tą zacną informację!
  Akurat planowałem przesiadkę z iPhoto na coś wspierającego rawy.
  Planuję Aperture, ale dzięki tobie mogę zobaczyć jeszcze jeden program w akcji.
  ps. dałem znać też na minimalmac.pl o twoim wpisie.
  http://minimalmac.pl/forum/viewthread/523/#4556

 4. Mazo

  Koniec z wysyłaniem kodów! 🙁

  • Przemysław Marczyński

   @Mazo niestety, coś ostatnio zbyt wolny jesteś 😉 Komentarze do wpisu z 2010 roku, a teraz to. Coś mi się wydaje, że czytelnicy MM mocno zapracowali na opróżnienie zasobnika z kodami.

 5. Mazo

  Sam dałeś zwalonego linka na BLIP-ie! 😉

 6. martig

  Zna ktoś odpowiedź na pytanie: Please answer this question using issue #110 of Digital Photographer magazine to claim your license code:
  “What is advertised on page 44?”