^

TabLauncher – Dock z zakładkami

Przemysław Marczyński

15 czerwca 2011

TabLauncher

Bardzo miła aplikacja pojawiła się w App Store. TabLauncher jest dodatkowym Dockiem, który został wyposażony w zakładki. Na każdej z nich możemy umieścić często używane aplikacje, a dzięki funkcji przekładek zachowamy porządek i poukładamy swobodnie ikony.

Program skrzętnie ukrywa się pod przeźroczystą zasłoną na krawędzi ekranu. Wystarczy najechać myszką na zakładki aby przedstawiły swoją zawartość.

Tablauncher 2

Nie jest wymagane dodatkowe klikanie do nawigowania po grupach. Również ruch kursora załatwia tutaj cały tryb obsługi. Łatwo dodamy nowe zakładki lub zmienimy ich nazwę klikając prawy przycisk myszy w pustej przestrzeni obok ikon. Do zapełnienia TabLaunchera nowymi aplikacjami wystarczy przeciągnąć na niego wybrane aplikacje.

Tablauncher 1

Możemy również całkowicie ukryć Dock, a pokażemy go ponowie wskazując myszką miejsce gdzie jest zagnieżdżony. Jest to o tyle sprytnie zrobione, że nawet gdy będziemy zmieniać rozmiar okna (ciągnąc za narożnik) i wejdziemy w obszar TL jego dock się nie pojawi i nie będzie przeszkadzał podczas pracy z systemem.

Aplikacja nie pojawia się w głównym Docku Mac OS X, a jedynie na belce systemowej skąd mamy dostęp do ustawień TabLaunchera.

Tablauncher 2

Jeśli lubicie mieć porządek w Docku (ja nie znoszę zapełniać go ikonami) to TabLauncher jest dla was. Mi będzie spełniał jedną ważną rolę – porządkową. Zamierzam umieścić na nim odnośniki do folderów PDFy, Dokumenty, Obrazki gdzie po przeciągnięciu pliku będą przenoszone do odpowiednich katalogów. Obok porządku w Docku, muszę poprawić przejrzystość biurka. Minus – brak globalnego skrótu klawiaturowego do ukrywania TL.

Aplikację znajdziecie w App Store. Cena – zero złotych. Z opisu programu wynika, że w późniejszym czasie cena wzrośnie. Warto więc skorzystać z promocji.

TabLauncher w App Store – kliknij
Witryna programu – http://tablauncher.com/

PS. To jest 1000 wpis na Mój Mac. Czas leciiiii….

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (12)
L

12 komentarzy

 1. Dom

  za sam wygląd, Apple nie powinno dopuścić go do appStore … jest paskudny 🙂

 2. john.doe

  nic nie umiem zainstalować z MacAppStore, wyświetla mi komunikat o treści:
  „We could not complete your purchase. Nie można było zweryfikować pliku dystrybucyjnego programu. Program może być uszkodzony lub nie został podpisany przez autora.”
  Wie ktoś co z tym zrobić?

 3. john.doe

  Hmmm, ale konto jest też zintegrowane z iPadem i na iPadzie wszystko śmiga 🙁

  • Przemysław Marczyński

   @john sprawdź. bo nie widzę innej możliwości aby tak się działo. aktywując inne urządzenie z iOS jestem proszony o wprowadzenie numeru Security Code karty. Może czegoś tam Ci brakuje.

 4. john.doe

  wpisałem dane karty na nowo i niestety nic to nie dało 🙁

 5. john.doe

  @przemku dziekuje za zainteresowanie moim problemem ale niestety sposoby, ktore podales powyzej nie zadzialaly

 6. john.doe

  @przemku dzięki w każdym razie 🙂

 7. john.doe

  Po długich bojach w końcu udało mi się rozwiązać mój problem. Rozwiązanie:
  1. ściągamy najświeższy update combo,
  2. deinstalujemy całkowicie Mac App Store (np. programem CleanApp),
  3. wchodzimy do awaryjnie do systemu (tryb safe – naciskamy shift podczas startu systemu),
  5. naprawiamy uprawnienia dysku,
  6. instalujemy update combo i uruchamiamy komputer w normalnym trybie,
  7. Mac App Store powinien już działać normalnie.
  Pozdrawiam