^

Pixelmator 2 ujawniony

Przemysław Marczyński

2 czerwca 2011

Pixelmator2

O tym, że trwają pracę nad drugą wersją tego świetnego narzędzia graficznego wiedzieliśmy wszyscy. Autorzy zapowiedzieli darmową aktualizację dla wszystkich, którzy nabędą program w App Store. Dzisiaj na swoim blogu ujawniają szczegóły nowej produkcji Pixelmator 2.0. Chameleon.

Zapowiada się dużo zmian. Nowe narzędzia do retuszu (chociażby usuwanie czerwonych oczu – Red Eye Tool) oraz inteligentniejsze narzędzia do zaznaczania, które pozwolą bezboleśnie usunąć niechciane elementy zdjęć – Healing Tool. Inne funkcje jakie znajdziemy w nowej odsłonie aplikacji to Smudge gdzie będziemy mogli maskować niedociągnięcia obrazów. Zobaczymy również funkcjonalność dodawania wcześniej przygotowanych rysunków wektorowych. Dużo pracy włożono na poprawę edycji właśnie tego typu kresek. Dodawanie obrysów czy cieni będzie bardzo łatwe z nową paletą Shape. Z nowości, które pomogą nam pozbyć się zmarszczek lub innych elementów zdjęć będziemy mogli skorzystać z Content-Aware Fill.

Pixelmator, to także nowe menu i możliwość dostosowania go do własnych potrzeb. Jeśli brakowało nam personalizacji menu, ustawienia okien w starszej wersji aplikacji, autorzy zapewniają, że luka ta zostanie wypełniona.

I pięknie. Wróżę sukces tej aplikacji i mam nadzieję, że wprowadzone zmiany sprawię, że Pixelmator będzie jeszcze lepszy. Czekamy zatem gdzieś do sierpnia, na oficjalne pojawienie się programu. Program ļędzie dostęĻny tylko poprzez App Store w cenie 59 dolarów. Obecnie, aplikację można nabyć za 29 dolarów.

Więcej o nowej wersji Pixelmatora przeczytacie tutaj (j. angielski) – kliknij

Witryna programu Pixelmator – http://www.pixelmator.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Remik_K

  Szkoda tylko, ze z zapowiedzi autorów tak mało wynikło. Miał być bardzo kompatybilny z PS, ale raczej daleko mu do tego. Niestety. Naprawdę żałuje bo cenowo jest super, ale… no właśnie. Sam wiesz, bo rozmawialiśmy o tym dlaczego dalej mam PS. Pixelmator niesamowicie szybko startuje i jest lekki wiec marzyło by mi się chociaż aby Patterns dało się importować. No cóż. Zobaczymy co będzie w v2.0, ale raczej wątpię, że kupie drugi raz. Nie jestem żadnym profesjonalistą, ale brakuje mi paru funkcji. Na szczęście da się chociaż Brushes zaimportować.

 2. Adam

  a gdzie Pixelmator można nabyć za 29$ ?

 3. Adam

  ok juz mam… najpierw wyswietlao sie 44 euro a teraz 24 🙂

 4. MACiek

  … polska wersja językowa by się przydała 😉

 5. Sebastian

  Pewnie P2 będzie szybciej niż pierwsza wersja Ergo 😉