^

iPhoto i wiele bibliotek zdjęć

Przemysław Marczyński

30 marca 2011

Iphoto ikona

iPhoto zapisuje pliki zdjęć w katalogu Biblioteka iPhoto (iPhoto Library). Zawiera on wszystkie zdjęcia z kolekcji, łącznie ze zmodyfikowanymi obrazami oraz całą strukturą tagów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy łatwą sposobność archiwizacji zdjęć, a rozmaite fotografie nie błąkają się samotnie po dysku. Co jednak zrobić, jeśli chcemy stworzyć lub otworzyć inną bibliotekę niż ta, która domyślnie jest uruchamiana razem z iPhoto?

Klikając na ikonę iPhoto przyduście klawisz alt (). Zobaczycie wówczas okno, w którym będziecie mogli zarządzać bibliotekami zdjęć.

IPhoto biblioteka

Możemy teraz wybrać z istniejących już bibliotek, która ma zostać otworzona. Klikając „Inna biblioteka” wskażemy zbiór zdjęć, którego nie ma na liście lub utworzymy nową bibliotekę wskazując „Utwórz nową…”

IPhotobiblioteka2

Powodzenia w ogarnianiu iPhoto.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Mariusz

  Analogicznie możemy trzymać bibliotekę na dysku sieciowym i korzystać z niej z kilku komputerów (w danym momencie jeden) – nie ma wtedy bałaganu – wszystko jest w jednym miejscu.

 2. Grzes

  A która biblioteka danych iPhoto jest widoczna w pozostałych aplikacjach (Media browser)? Ostatnio otwarta w iPhoto?

 3. Jarek

  Dobre.Nie znałem tego – dziękować 🙂

  • Przemysław Marczyński

   @Jarku no dajesz mi otuchę, że te wpisy są przydatne. dzięki 😉

 4. Krzysiek

  Szkoda, że dopiero teraz ten wpis jest:( xD po tym jak ręcznie musiałem wrzucać…;D Ale dzieki na przyszłość;)