^

Kurw@ czyli jak zostać mistrzem bloga

Przemysław Marczyński

28 marca 2011

Krolbloga 1

Jesteś? Świetnie! Przeszedłeś właśnie mój test na bystrego internautę. Jeśli pytasz mnie czy zdałeś, pozwolisz, że ocenię za 24 godziny w statystykach Googla. Na razie siedź, czytaj i rozkoszuj się treścią. A dziś wytłumaczę Ci, co to jest ProBlog i dlaczego masz nazywać mnie Panem Przemysławem.

Mała strona, gdzie dłubie sobie Pan Kowalski i pisze o swoich przemyśleniach. Ten człowiek pisze lepiej niż ja i stado mi podobnych (ja tego nie powiedziałem). Jednak nie ma parcia na szkło. Nie świecić na drodze do poznania prawdy o internecie. Żyje sobie i pisze. Daje mi tym radość poznania ciekawostek. Jest wręcz wybitny w swojej pracy. Jednak NIE! Nie tędy droga Przyjacielu. Nie ma to najmniejszego znaczenia, że Kowalski wie o czym pisze. Ważne jest, żeby twój wpis był Lajknięty minimum 100 razy, a odwiedziny skoczyły tego dnia do poziomu 6 tysięcy unikalnych IP (nie ważne co to IP, ważne, że to liczba duża).

Po pierwsze nadaj nazwę swojej stronie. Koniecznie musi być coś z „Pro” przynajmniej w opisie. Jeśli chcesz, aby tłum Cię wielbił, wsadź w domenę swoje nazwisko. Dla podniesienia euforii i szacunku nazwa powinna mieć zalążek anglosaski. Fajny jest to trik, bo ludzie dumają co to znaczy, a jeśli nawet w wolnym tłumaczeniu będzie to „kupa”, zawsze stwierdzisz, że to Pro-Kupa. Dlatego musisz pisać o swojej stronie – „Pro”. W końcu wszyscy w to uwierzą.

Druga zasada to temat. Ma być soczysty. Nie tam jakiś „Nowy procesor”. Koniecznie dodaj pierwiastek mistyczny „Boski-procesor”. Gdy to nie zadziała, musisz pójść mocniej po bandzie. Nie przejmuj się, że Twój czytelnik może zostać urażony (to jego problem), użyj zwrotu z pokładów jego prywatności, coś co go ubodzie, będzie drażliwe i może kąsać. Z drugiej strony uważaj, wybieraj sformułowania, które będzie można zbanalizować lub udać powierzchowną analizę etymologiczną: wszak „kurwa” to zawód i nikt nie zaprzeczy. Zawsze wyjdziesz z twarzą.

Punkt trzeci. Wiąże się z poprzednim i dotyczy tematu. Umieszczaj w nim wyrazy: „Tylko u nas”, „Pierwszy raz w…”, „Niesamowite…”, „Wyłącznie…”. Zaufaj mi. Uwierzą, że jest to coś wyjątkowego. Gdy piszesz o otwieraniu słoika dowiedzą się o tym dopiero po kliknięcu (punkty do statystyk zaliczone). A klikną na bank, bo kto nie chce zobaczyć jak otwiera się na „Wyłączność”?

Czwarty zabieg będzie wymagał od ciebie samozaparcia. Niestety zmuszony zostaniesz do poczytania kilku zagranicznych witryn (najlepiej przez RSSy). Gdy wpadnie Ci coś w oko nie zawahaj się użyć opcji Jabłko+C / Jabłko+V Nie redaguj zbytnio treści, ruch, ruch jest ważny. No tak, angielski może być problemem, poszukaj więc czegoś do przeklejenia na stronach rodzimych. Będzie trudno, ale szukaj.

Piąta rada – słownik. Zaopatrz się najlepiej w ten Języka polskiego lub Wyrazów bliskoznacznych. Ważne aby były to słówka trudne do zrozumienia. Jeśli treść wpisu będzie mizerna, a wpleciesz kilka archaicznych zwrotów jesteś uratowany. Czytelnik zwątpi w swoją inteligencję. Pomyśli, że po drugiej stronie siedzi intelektualista. Masz go w garści – nie podskoczy Ci. Pojawienie się zagranicznych zwrotów również doda Twej osobie blasku. Wplataj ogólnie jak najwięcej. Będziesz autorytetem.

Pamiętaj, to 5 złotych zasad Przemysława. Od dzisiaj Pana Przemysława. Chyba zdajesz sobie sprawę z kim masz do czynienia. Jeśli nie dostrzegasz, że jestem wielki, przeczytaj jeszcze raz mój wpis i cały blog. 4 lata pisania i jak widzisz wiem wszystko o blogowaniu. Pamiętaj, że to moje medium i nic Ci do dyskusji o mojej wielkości.

Możesz zasady upubliczniać, ale co ważne musisz z nich skorzystać. Chcesz stać się posiadaczem sławnego bloga. Zażywaj powyższych doświadczeń. Nie jest ważne jak piszesz. Poważnie! Nie krępuj się więc i zakładaj swoją stronę. Im większe absurdy pojawią się u ciebie, tym lepiej. Im więcej osób obrazisz – możesz liczyć na sukces. Im wyżej wejdziesz, tym będziesz mógł robić na wszystkich z góry. Pamiętaj, najważniejszy jest sukces. Możesz to zrobić, bez jakości. Powodzenia!

PS. Jeśli nie wykopiesz tego wpisu, więcej tu nie zaglądaj. Jeśli nie klikniesz Like, wynocha!

PS. Zbieżność z wydarzeniami nie zamierzona. Nie wiem o czym mówisz.

Darmowe blogi założysz między innymi na:
WordPress – http://wordpress.org/
Blogger – http://www.blogger.com/
Tumblr – http://www.tumblr.com/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (15)
L

15 komentarzy

 1. Michał Masłowski

  Panie Przemysławie, chciałem uprzejmie zameldować, że lajknąłem! 🙂

 2. yasiek

  Kurw@, padłem. Dzięki za poprawienie poniedziałkowego humoru! 😉

 3. QDS

  „Zbieżność z wydarzeniami nie zamierzona” – proszę powiedzcie mi chociaż na ucho kto jest bohaterem w podtekście tego wpisu.
  Proszę… zżera mnie ciekawość, a jako osoba nie śledząca Twittera i FB trudno mi się połapać.

 4. thea

  Również nie śledzę i również zżera mnie niezdrowa ciekawość.
  Z podziękowaniami za rozradowanie.

 5. MACiek

  Szanowny Panie Przemysławie
  Ta królewska choroba źle na Pana wpływa 🙁
  Może to wina zmiany czasu.
  Pragnę Pana serdecznie pozdrowić
  i żyć rychłego powrotu do zdrowia.
  P.S. … czas już chyba rozprostować kości !!!

 6. Kamil

  @QDS Ja nic nie wiem, ale…
  Check my site!

 7. QDS

  Tak podejrzewałem 🙂 Dzięki Kamil za rozwianie wątpliwości.
  Miałem jeszcze jednego/dwóch kandydatów. W sumie grupa PRO się w kraju bardzo rozrasta 😉
  Rozumiem, że miarka się przebrała po “fachowym“ wpisie na temat narciarstwa?

 8. Sebastian

  Ja tam wogóle nie wiem o co chodzi, ale jest zajebiście 😀

 9. Marucins

  To jakaś drwina z „Pajonkam Przemysławam” ? 🙂

 10. Ewelina Gonera

  Jesteś wielki i jesteś tez ”wybitny”…

 11. s@ntee

  Nie wnikając w całą awanturę, to jeden z najlepiej napisanych Twoich tekstów jakie czytałam. A czytałam jak wiesz sporo. Marnujesz się przy tych opisach software ;-))))

  • Przemysław Marczyński

   @s@ntee za mało mnie krytykujesz przy korekcie. jak widzisz najlepiej piszę z podniesionym ciśnieniem. wyciągnij wnioski sama 😉

 12. s@ntee

  @Przemek Wyciągnęłam 😉 Trzeba Ci notorycznie podnosić ciśnienie ;-))))

 13. martig

  Wszędzie szukałem i nareszcie znalazłem „5 Złotych Zasad”. Teraz już wiem jak prowadzić stronę!
  Dzięki! 🙂

 14. Mila

  Niezwykła Postać, najlepsze pióro w sieci… życzę nieustających wypływów na głębię Panie Przemysławie… tak trzymać… :):):) dzięki…