^

Kamera HD od Logitecha dla Maków

Przemysław Marczyński

5 stycznia 2011

logitech-hd-pro-webcam-c910.png

Może jestem mało wybredny, ale mój Mac mini spełnia praktycznie wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Jest szybki, cichy i energooszczędny. Z czasem jednak złapałem się na pewnym niedociągnięciu w wyposażeniu tego małego tytana. Brakuje mu kamery. Laptopy i iMaki dają sobie radę świetnie. Ja natomiast cierpię z powodu chociażby rozmów wideo na Skypie i iChacie.

Dziś jednak dobiegła mnie wiadomość od Logitecha, że jej najnowsza kamera C910 doskonale radzi sobie w środowisku Apple. Bez potrzeby instalowania sterowników możemy korzystać z pełnej funkcjonalności wszystkich najpopularniejszych komunikatorów: iChat, Skype, Yahoo!® Messenger, Gmail™ Voice czy Video Chat. Co warto odnotować działa także FaceTime, Photo Booth, iPhoto oraz iMovie. Do zestawu programów Logitech dokłada również swój produkt, który możemy pobrać za darmo. Aplikacja nazywa się Vid HD.

LogitechHDProC910.png

Parametry imponują. Nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p. Rozmawiać możemy z już przy rozdzielczości 720p. Pstrykanie zdjęć z rozdzielczością 10 megapikseli. Z ten luksus przyjdzie nam zapłacić 420 złotych. Warto nadmienić, że sprzęt współpracuje z komputerami Mac oraz PC.

Witryna kamery Logitech HD Pro C910 – kliknij
Sugerowana cena – 419,99 złotych

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Co najlepiej do g4

    A czy zadziala to jeszcze na G4?
    Mam w rodzinie jedna lampke (nie ma sensu kupowac nic wiecej) i przydalaby sie tam jakakolwiek kamera.
    Jeśli ma ktoś jakiś tani pomysł, to prosze o odpowiedź.