^

Mikołajki Dzień 3 – Skitch

Przemysław Marczyński

15 grudnia 2010

MM-paczka-skitch.png

Jak to jest, że ja z Brodatym korzystamy z podobnego zestawu narzędzi na swoich Makach? Albo czyta MM, albo jest znawcą aplikacji (co by mnie nie zdziwiło, bo kilka perełek jeszcze w worku siedzi). Nie twierdzę, że Jego pomocnicy to zamrożone móżdżki, ale jak widziałem co rysował Mikołaj dla swoich ziomków w Skitchu i jak krok po kroku pokazywał strzałkami co klikać aby odebrać listy od spragnionych prezentów, to coś tu zdecydowanie nie bangla!. Nie, nie z programem Skitch, który do podobnych operacji nadaje się wybornie, ale z ekipą Mikołaja. Widzę, że strasznie tnie koszty. Kryzys, na szczęście nie na Mój Mac, bo prezenty wciąż wyborne 😉

skitch.png

Skitch to nie tylko świetny program do robienia zrzutów ekranu czy archiwizacji w postaci graficznej całych stron internetowych. To także usługa, która pozwala nam umieszczać nasze obrazki w internecie i dzielić się nimi poprzez galerię na Skitch.com. Nie znam bardziej podręcznego narzędzia do pracy. I co ważne, nie jest to aplikacja tylko dla blogerów czy grafików lubiących zapisywać ciekawe znaleziska w sieci. Jeśli chcesz komuś coś pokazać, wytłumaczyć co i jak zrobić, najszybciej zrobisz to ze Skitchem. Dla mnie wykonanie tej aplikacji i wygoda pracy to rewelacja.

Program z ograniczonymi możliwościami możemy używać do woli w wersji darmowej. Jednak pełny pakiet możliwości dostajemy z wersją Pro. I właśnie o takie 3 subskrypcje będziemy się bawić. Gorąco polecam spróbować jak program działa. Zakochacie się!

Jak wygrać licencję?

Dziś Mikołaj rozdaje 3 roczne subskrypcje na program Skitch Pro. Co musicie zrobić, to powiedzieć światu, że jednak Mikołaj ma się dobrze i lubi czytelników Mój Mac. Wystarczy poinformować o konkursie na Twitterze, Facebooku, Blipie lub innym miejscu sieci (forum, grupy dyskusyjne). Treść:

Mikołaj znów szaleje na blogu Mój Mac. Dziś do wygrania Skitch – https://mojmac.pl/?p=5005

Następnie zostawić komentarz pod wpisem z odnośnikiem do waszej wiadomości. Na zgłoszenia czekamy do 22.12.2010.

Mój Mac znajdziesz w sieci społecznościowej na:
Facebook – http://www.facebook.com/MojMacPL
Twitter – @mojmac_pl
Blip – ^mojmac

Powodzenia! Niech wygra najgrzeczniejszy 😉

Witryna programu Skitch – https://skitch.com/

Dzisiaj Mikołajem jest firma Skitch. Dziękujemy za prezent!

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (47)
L

47 komentarzy

   • DG

    Mogła być kobietą 😉
    Rozumiem, że to nie wykluczy z konkursu mojego wpisu na FB 🙂