^

Hidden – odszuka Twój komputer za darmo

Przemysław Marczyński

10 grudnia 2010

Hidden.jpg

Jesteście przeczuleni na punkcie bezpieczeństwa swojego sprzętu? A może po prostu przezorni i nie przeszkadza wam działająca w tle aplikacja kosztem odszukania skradzionego sprzęt? Poznajcie Hidden, program monitorujący każdy Wasz (tfu! złodzieja) ruch. Aplikacja nie dość, że pozwala zlokalizować nasz komputer to na dodatek pstryknie kilka zdjęć rabusiowi i zabezpieczy jako dowód rzeczowy zdjęcia pulpitu podczas pracy nieproszonego jegomościa. Po zalogowaniu się na stronie aplikacji będziemy mogli na bieżąco śledzić każdy ruch i to co dzieje się na naszym Maku.

Wszystko świetnie. A jak dopowiem, że do stycznia program jest darmowy to brzmi to jeszcze lepiej. Proszę więc rejestrować się na stronie aplikacji i cieszyć spokojem.

A tak wygląda program w działaniu.

PS. Patrol Wsparcia Makowego na Mój Mac sprawdza się doskonale w poszukiwaniu darmowych i tanich aplikacji. Tym razem za wiadomość z formularza kontaktowego dziękuję Tomaszowi.

 

Witryna programu Hidden – http://hiddenapp.com/

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. raf

  zainstalowane. sam program zajmuje w pamięci niecałe 4MB (64bit). po zalogowaniu się na ich stronce uruchomiłem test i pokazał, że mój mac jest po drugiej stronie ulicy (powiedzmy jakieś 20-30 metrów od faktycznego miejsca), oraz strzelił mi fotkę. Podczas robienia zdjęcia isight zaświecił się na sekundę, czym zwrócił moją uwagę i patrzę prosto w kamerkę 🙂
  zastanawia mnie w jaki sposób ustala pozycje komputera, bo przecież nie przez gps, a w programach gdzie jakaś lokalizacja występuje (jak np. f.lux), pokazuje mi zawsze to samo konkretne miejsce gdzieś 5 km od miejsca zamieszkania.

 2. imielski

  sieć wi-fi, sieć typu ethernet + geolocalization wbudowana w SL
  Niewiem, czy zwróciłeś uwagę ale strefa czasowa może byc ustalana w SL automatycnie, na tej samej zasadzie
  google.com tez pokazują lokaliacje twojego komputera, trzeba tylko włączyc na google.com tą usługę (za free)

 3. Poopi

  Ide w zaklad o piwo ze iPhone’y gromadza informacje o AP i wysylaja je do Apple.
  Zrobilem test w ktorym postawilem nowy AP i pozwolilem zeby iP go widzial (WiFi on ;)). Chwile pozniej sprawdzenie pozycji iPadem przynioslo zaskakujacy wynik. Dokladna pozycje. Innych AP nie bylo w poblizu a iPad nie mial GPS’a.