^

Król jest tylko jeden NetNewsWire

Przemysław Marczyński

1 grudnia 2010

Król RSS jest tylko jeden NetNewsWire. To tyle co ma do powiedzenia po pierwszym kontakcie z Reeder dla Mac. Bez wątpienia aplikacja może się podobać. Ba! Musi! Jednak do wersji na iPhonea brakuje jej sporo. No właśnie, zupełnie inaczej pracuje się jednym paluszkiem miziając szklany ekran, a co innego myszka i klawiatura.

Reeder2.jpg

Tak na prawdę obok wyglądu program nie wnosi nic świeżego. Tak, pamiętam, że jest to wczesna wersja Draft 1, jednak już można zobaczyć w którym kierunku program zmierza. Działa jak setki innych podobnych mu produktów, co boli patrząc na świeżość obsługi wersji na iOS.

W obecnej wersji Reedera przy dużej ilości kanałów trudno pracować. Brak inteligentnych list całkowicie dyskwalifikuje ten produkt w moich oczach.

Reeder.jpg

Potrzebujecie cukierka, zamiast kombajnu do przeczesywania kanałów RSS. Proszę bardzo, Reeder na Mac jest już do pobrania. Chociaż już widziałem ładniejsze czytniki.

Tak, tak, tak to wersja Draft 1. Bez zarządzania subskrypcjami, bez wyszukiwania. Jednak odnosząc się do cudownej ergonomii wersji na iPhonea, patrzę raczej sceptycznie na dalszy rozwój programu. Król RSSów może leciwy, ale jest tylko jeden – NetNewsWire.

Pobierz Reeder for Mac – kliknij
Witryna programu Reeder – kliknij

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (12)
L

12 komentarzy

 1. goto206

  Nie chciałbym być upierdliwy i czepialski, ale król nie ma literki D na końcu 🙂

   • NiLok

    hmm… no skoro nie ma, to dlaczego jeszcze nie poprawiłeś, nazwijmy to, literówki? 🙂

    • Przemysław Marczyński

     hmm… co ja mam poprawiać? literkę „d”, której nie ma w nazwie?

 2. Miłosz Bolechowski

  „Chociaż już widziałem ładniejsze czytniki” – na MacOS X?

 3. Michał Masłowski

  Jak zrobiłeś taki widok, że widzisz nazwy feedów? Jak mam same ikonki i nie potrafię tego zmienić.

  • QDS

   Michał – musisz przeciągnąć szpaltę lewą aby była trochę szersza. Dzięki temu zamiast ikonek źródeł będzie podobny widok do tego z NNW.

   • Michał Masłowski

    O dzięki serdeczne! No to, przynajmniej to jakoś teraz wygląda i wiem co jest co. Dobra, daję szansę temu programowi, choć jak nie będę mógł się po nim poruszać strzałkami, to nie da rady, żebyśmy się zaprzyjaźnili.

 4. nevoX

  NNW nigdy nie przypadł mi do gustu. Kompletnie nie podoba mi się wizja potrójnego podziału (lista żródeł, lista newsów, treść). Od początku używałem NewsFire, którego interfejs powalał wszystko inne w swojej cenie (darmowe :P). Niestety miał i nadal ma jedną wielką wadę – brak wsparcia Google Readera. Z tego powodu jakiś czas temu pożegnałem się z nim, a na moim dysku wylądował… Socialite – program darmowy (z małą, nienachalną reklamą w lewym dolnym rogu), świetny interface, synchronizacja z Readerem, a do tego jest na bieżąco z wszystkimi wpisami z Facebooka. NNW dawałem już wiele razy szansę, ale za każdym razem żegnałem się z nim bez wzruszeń.