^

AutoMapa będzie na iOS

Przemysław Marczyński

23 listopada 2010

automapa.gif

Chyba lepiej powiedzieć, że już jest i tylko czeka na wiążącą decyzję Apple o przyjęciu do App Store. To wyśmienita wiadomość dla wszystkich podróżujących po polskich drogach. Nie chcę się wdawać w dysputy o tym, która nawigacja jest najlepsza, ale słyszałem, że to właśnie AutoMapa bije konkurencję na głowę. Cieszy zatem fakt, że platforma iOS otrzyma ten program i będzie on cieszył zarówno ekrany iPhoneów jak i iPadów.

Z informacji na blogu AutoMapy czytamy:

Na potrzeby nowej platformy opracowany został zupełnie nowy interfejs użytkownika przygotowany i dostowany do logiki i obsługi mobilnych urządzeń Apple. Posiadacze iPhone i iPadów docenią natywną dla systemu operacyjnego iOS logikę działania obsługi programu i przełączania się pomiędzy jego funkcjami. Co warte podkreślenia, AutoMapa dostosowana jest do najnowszego systemu operacyjnego iOS 4.2 iPhone i iPad z AutoMapą to również dostęp do ponad 600 tysięcy Użytecznych Punktów, które doskonale sprawdzą się zarówno w nawigacji samochodowej, jak i pieszej. Użytkowników AutoMapy, podczas podróży po Polsce i Europie poprowadzi oczywiście Krzysztof Hołowczyc.

Czekamy więc na spotkanie z panem Krzysztofem w naszych autach.

Witryna nawigacji AutoMapa – kliknij

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. wredniak

  hohoho .. super 🙂 czekam i pewnie kupię 🙂

 2. mantis30

  No, sporo czasu im zajęło, ale w końcu ziściło się i nie skończyło tylko na plotkach 🙂 W sumie to z uwagi na znaczną konkurencję muszą teraz walczyć i jakością i dokładnością i ceną… To ostatnie będzie grało kluczową rolę, zwłaszcza, że większość osób, które musiały i chciały nawigację na iPhone, dokonały zakupu.
  Sam byłbym skłonny zainwestować za mapę Polski 15-20€, z dożywotnią aktualizacją, rzecz jasna. Więcej – jako posiadacz Navigona – nie widzę sensu płacić.

 3. Błażejos

  Mocno spóźniony ten debiut. Przy ryczałcie za Internet w telefonie wolę darmowe Google Maps, poza Polską i tak Automapa wymięka i lepszy jest TomTom czy Navigon właśnie.

 4. grafmarr

  @mantis30: przypomnij mi, które płatne programy do nawigacji mają dożywotnią aktualizację w cenie zakupu?

 5. mantis30

  @grafmarr: no właśnie chyba żaden, nie zmienia to jednak faktu, że póki co chyba wszystkie programy pozwalają na aktualizację w ramach pierwotnego kosztu zakupu i nie da się ukryć, że gwarancja dożywotnej aktualizacji (nie mówię o dodatkowych ficzerach) może być najmocniejszym argumentem za tym by dokonać przesiadki na Automapę.

 6. grzegor

  @grafmarr: nie wiem na ile to „dożywotnio” ale TomTom’a na iPhone używam praktycznie od dnia premiery i jak dotąd (i nic nie wskazuje na zmianę w najbliższej przyszłości) w cenie zakupu tylko appki co kilka miesięcy dostaje aktualizacje map (co nie zmienia faktu, że np. w takim Mielcu z którego pochodzę nawet w najnowszej aktualizacji z zeszłego miesiące wciąż nie widać jednej z głównych dróg wjazdowych do miasta istniejącej jakieś 7 lat).

 7. grzegor

  W związku z ostanim zdaniem pointy zabrakło: dlatego właśnie cieszę się na informację o dużo lepiej dostosowanej do Polskich warunków AutoMapie, w której ta droga pojawiła się kilka miesięcy po oddaniu do użytku.

 8. Mazo

  Po Krakowie, Wrocławiu i Warszawie świetnie jeździ się z darmowym WAZE. http://www.waze.com.
  Z uwagi na to, że info o miśkach mam natychmiast, o korkach wiem zanim wyjadę z pod domu naprawdę polubiłem ten program.
  AutoMapa jest super. Ale tylko w Polsce. W Monachium, Frankfurcie czy Norymberdze cienko.
  W Polsce fotoradary są źle opisane. Co chwila mam info o radarze którego nie ma albo widać, że stoi atrapa.