^

PDF Expert tak ma wyglądać przeglądanie PDFów

Przemysław Marczyński

7 października 2010

pdfexpert.jpg

Czasem człowiek najpierw zrobi, a później pomyśli. Tak się stało przy zakupie iPada. Do tej decyzji popchnęły mnie dwie sprawy, możliwość pisania recenzji takich jak ta, oraz czytanie kolorowej prasy. Wtedy pojawił się PDF Expert. Szybko odkryłem, jak doskonałym narzędziem, może być tablet w roli urządzenia korektorskie, bo jako czytnik plików PDF wiedziałem, że się sprawdza 😉

Lubię PDFy, dlatego wszelkiej maści teksty umieszczam w tym formacie. Sięgając po program PDF Expert byłem przekonany, że jest to jedynie czytnik tego typu dokumentów. Jednak nowe dziecko firmy Readdle, zostało wyposażone w bogaty zestaw narzędzi do tworzenia notatek i adnotacji. Wiecie co to oznacza. Korekta tekstu pod ciepłą kołderką, w chłodne jesienne wieczory jak znalazł 😉

pdfexpert4.PNG

Mamy tutaj wszystko co będzie nam potrzebne do szczęścia. Podkreślanie tekstu, zaznaczanie markerem, przekreślanie czy tworzenie notatek jest tak intuicyjne jak praca z iPadem. Dotykam i przytrzymuję palec na tekście i z menu kontekstowego wybieram interesującą mnie funkcję. Działa to pięknie. Na dodatek dzięki narzędziu „rysowania” po pliku, możemy swobodnie robić odręczne notatki lub błyskawicznie oznaczać tekst na który chcemy zwrócić uwagę. Możliwość ustalenia przezroczystości sprawia, że litery pod linią nie zostaną całkowicie zasłonięte. To jest chyba najszybszy i najwygodniejszy sposób opisu dokumentu.

pdfexpert3.PNG

Tak przygotowany tekst możemy przesłać na większość popularnych usług gromadzących dane w sieci (DropBox, iDisk, Google Docs, FTP) lub przesłać e-mailem.

pdfexpert1.PNG

PDF Expert potrafi także zarządzać plikami. Przy pomocy wbudowanego menedżera, poukładamy dane w katalogach, skopiujemy, skasujemy, zmienimy nazwę lub spakujemy ZIPem. Sposób dobrze znany z podobnych aplikacji Readdle, czyli łatwy i przemyślany.

pdfexpert2.PNG

Poszukujecie narzędzia do przeglądania PDFów z możliwością tworzenia zakładek do stron, aby później szybko odwiedzić poszukiwane karty? Potrzebujecie programu do błyskawicznego tworzenia uwag w plikach PDF? Chcecie mieć dostęp do plików na swoim iPadzie bez konieczności uruchamiania iTunes (wystarczy przeglądarka internetowa)? PDF Expert da Wam to wszystko. Program bardzo mi się spodobał i obok Readdle Docks, umieszczam go na mojej krótkiej liście „muszę to mieć na iPadzie”. Polecam!

 

PDF Expert w iTunes – KLIKNIJ
Witryna programu – http://readdle.com/pdfexpert
Cena: 3,99 Euro

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. QDS

  Jak wypada uzupełnianie pól formularzy w pdfach na tym programie?
  Szukam oprogramowania które pomoże mi uzupełniać dane w pdf.
  Czy mogę dostosować wielkość czcionki w polu, tak aby się tekst zmieścił i nie odstawał od reszty?

 2. Przemysław Marczyński

  @QDS podeślij mi jakiegoś PDFa cobym mógł sobie sprawdzić formularze.

 3. QDS

  Tak czułem, że o to zapytasz.
  Niestety wszystkie formularze jakie mam związane są z pracą i nie mogę ich udostepnić, nawet pustych – takie wymogi kontrahenta 🙁
  Może gdzieś poszukam w sieci i ci podeślę, bo jeśli się okaże, że ten program zdaje egzamin, to skuszę się na niego choć teraz kosztuje 10$. Mam dylemat czy brać ten od znanej firmy (mam Riddle Docs od nich), czy wybrać inny mniej znanej ale też dobrze oceniany za 5$ PDF Pro Reader Edition for iPad.

 4. QDS

  Wreszcie mogłem chwilę zająć się tym tematem. Podesłałem tobie mailem dwa przykładowe pliki pdf. Daj znać jak będziesz miał chwilę przetestować je na iPadzie.

  • Przemysław Marczyński

   @qds i niestey nie program nie wspiera tego typu dokumentów PDF. Szkoda 🙁