^

MacFriendly tym razem im się udało

Przemysław Marczyński

3 października 2010

MacFriendly.jpg

Pamiętam, że chyba raz zainteresowała mnie ta paczka aplikacji. Ostatnio jakoś im nie szło, od „spady” pojawiały się w zestawie aplikacji. A tutaj proszę, tym razem mamy bardzo ładny pakiecik w cenie obniżonej do 40 dolarów. Przemyślcie sprawę, bo warto.

A warto z trzech powodów. Po pierwsze Freeway w wersji Express (okrojona). Pomimo faktu, że odcięto z tej edycji programu kilka znaczących funkcji, to jest to świetne narzędzie do tworzenia witryn internetowych. Polecam gorąco, bo praca z tą aplikacją jest na prawdę przyjemna. No i posiadając wersję Express macie możliwość zakupu edycji Pro taniej.

Kolejna aplikacja to edytor tekstu Nisus Writer Express. Posiada wszystko, czego będziecie potrzebować do pisania. Po prostu porządny edytor tekstu. Warto go poznać.

Mój trzeci faworyt to YummyFTP. Zawsze ciepło go opisuję, bo lepszego klienta FTP nie widziałem. Chociaż ostatnimi czasy słabo rozwijany, wciąż trzyma się dobrze.

Znajdziecie też coś do grafiki i robienia zrzutów ekranu. Przy pomocy iPhone Ringtone Maker for Mac okiełznacie dzwonki na iPhone,a MacPilot podkręci Wasz system operacyjny.

Zobaczcie, oceńcie. Trzy wspomniane szerzej pozycje są interesujące.

 

Paczka aplikacji MacFriendly – http://macfriendly.org/
Cena: 39,99 dolarów
Koniec – za 13 dni.

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Sebastian

  To ja od siebie dodam Funtastic Photos dla szybkiej 'zabawy’ ze zdjęciami i Brush Pilot jako niezbędnik dla każdego posiadacza Photoshopa 🙂

 2. niedzwiedz

  Zupełnie nie rozumiem sensu wszystkich tych aplikacji do robienia dzwonków dla iPhone’a na Maka a już szczególnie płatnych. Przecież do KAŻDEGO Maka jest taka aplikacja dołączona o.O Ktoś mi to wyjaśni?

  • Sebastian

   Mówisz o Garage Band?

   • niedzwiedz

    Tak. Sam iTunes wystarczy, ale za pomocą GB można zrobić dowolny dzwonek z dowolnej piosenki i nawet się bawić w jakieś dodatkowe dźwięki itp. 😉

    • Przemysław Marczyński

     Słusznie prawisz. Myślę, że wynika to z 2 rzeczy. Wygody, bo do takiej aplikacji wrzucasz plik i masz dzwonek, a z drugiej strony, to można nie wiedzieć o użyteczności GB.